• çok heyecanlılar için sakıncalıdır.

+ aradığınız..
    - merhaba ben scuba
  • eleman yeni ise çok kötü çarpışmanın olacağı kesindir. eblek bir konuşma ile başlar.

zırrrrrr.
    +ayuloo
    -eeee, merhaba cemil ben. (heycanlıyım lan)
    +kiiim?
    -yani ceysın b. (nikime sıçam)
    +hıaaaa, miribaaa. (hassiktir aradı)
    -ee, naber? (ee, naber?)
    +iyiii çok sıcak buralar, ankaraydı değilmi? (anam seni hatırlayamadım, sopun nireli?)
    -yook, kadıköy den ben cemil, dün konuşmuştuk ya feyzbuktan. israil felan. * (hassiktir vermeyecek galiba)
    +hıaaa, tamam tamam. sen bana 100 kontör yolla, ne istersen yaparım. webcam var. (daldır)
    -100 kontör mü? ama dün konuşurken... (ne kontörü lan?)
    +anacım beni istiyorsan 100 kontör yolla ayarlarız. (pek salak çıktı bu ya)
    -dur alayım, anlamadım ama zor durumdaysan... (yazııııık)
    ...
    bitmez.
  • can sıkabilen eylem. zamanla ilk konuşmalara 'üzerinde ne var?' türünden sorularla başlamak kaçınılmaz.*
  • cift tarafli sessizligin en aza indirgenmesi ile basarili sonuclar verecektir.
  • tanışılmış ve zirve sebepli telefonlar alınıp verilmiştir. o zamanlarda da exist in önemli bir sınavı vardır ve laf arasında tanışılan kişiye bu da söylenmiştir.

-alo
    -merhaba exist hanım. ben ösym bürosunun dgs biriminden arıyorum. şimdi elimizde olmayan sebeplerden dolayı sınav merkeziniz değişti.
    -nasıl yani ? sınav yarın ? ne zaman belgemi değiştirip, yeni sınav merkezime gidebileceğim ?
    -belgenizde değişiklik olmayacak ama sınav yeriniz küçük park x cafe..

ne acaip insanlar var diye düşünmüştüm. böyle abukluklar yapmayın, çok itici.
  • - alö? (kibar alo)
    - [caps] selamün aleyküm [/caps]
    - ...... mihi. alii. sinin sisin gelmiyir.
    - aloooo
    - ihi. küt.
  • internet üzerinde tanışılan kişiyle skype'da zaten defalarca konuşulmuşsa, telefonun pek bir numarası kalmaz.
  • ses çıkışı güçlü olmayan telefonla yapıldığında hayal kırıklıkları yaratabilecek ilk.
  • k: alo. meraba serkan, filiz ben.
    e: uuu.. sesin çok seksi geliyo amaa. üzerinde ne var şu an? hadi söle!
    k: serkan is my girl. kapiş!?
    e: ha?

& ''no'' tuşuna sinirle basılır.
  • şu muhabbet mutlaka geçer.

- sesin hiç düşündüğüm gibi değilmiş.
    + (ayıp olmasın diye) seninki de valla.

sesimi neye göre düşündün acaba? times new roman, comic sans?
hesabın var mı? giriş yap