• bir sürü iyi fikrin güzel uygulanarak (idea*execution) hayata geçirilmesiyle yaratılan kullanıcı tecrübesinin ne denli hayat kolaylaştıran bir şey olduğunu dünyaya göstermiştir.
    pek sevmeye yanaşamadığım apple ekosisteminden gelmiş olsa da "tabi eksikleri olmaz yok mu, var" muhabbetine giresim gelmiyor.
  • (bkz: magenta)
  • her ne kadar apple taraftarı olmasam da, ios un mobil dünyaya getirdikleri yadsınamaz. özellikle 6 sürümüyle birçok yeniliğe öncülük etmiştir.
  • gelişimi hakkında (bkz: iphone/#29243739)
  • "mark all as read" yapmak:

mail programina girin, sag ustten "edit"e tiklayin, bir tane mesaji secin, daha sonra sag altta "mark"a basin ama parmaginizi kaldirmayin, daha once secmis oldugunuz mesaja tekrar tiklayarak secilmemis hale getirin, parmaginizi "mark"tan cekin, gelen menude "mark as read"e tiklayin, isaretleyecek birsey bulamadigi icin okunmamis butun emailleri okunmus olarak isaretliyor.

bu da size kiyagim olsun.
  • android işletim sistemindeki gibi deli saçması, uyduruk kaydırık yazılımların bulunmadığı apple ürünlerindeki işletim sistemi. bir google reklam partneri olup her ürününü desteklememe rağmen telefonda ios.
  • bugün cuvalladi resmen.
    sabahleyin 123 alıcı ekleyerek bir bayram mesajı attım. biraz kasarak yolladı.

şimdi birisini alıcılara ekleyip eklemedigimi merak ettim ve kimlere yolladığımı kontrol etmek için mesajı acmak istedim ama ne mümkün.

acayip bir seyler oluyor ama mesaja bir türlü bakamıyorum. dondu kaldı alet resmen.

ben de bi soft format atıp mesajlar ana sayfadan o buyuk mesajı sildim de normale dondü makina.

daha önce böyle sacmalarken görmemiştim.
  • steve jobs hayatta olsa, 123 kişiye bayram tebriği gönderdiğinizde sıçması üzerine şunu derdi:

"123 kişiye bayram mesajı göndermek samimiyetsiz görünür, tek tek gönderin, herkese özel olarak yazın"
hesabın var mı? giriş yap