• güzel,şirin bir insan ama skinny biraz.
  • 1980 doğumlu, trakya üniversitesinde turizm okuyor. yapmacık hareketleri olan güzel, sevimli manken. 2002 yilinda brindar adli bir filmde oynadi. 2003 yilinin ortalarindan bu yana milano'da bir turk'un sahibi oldugu mankenlik ajansinda cali$iyor.

kendisi hakkinda bazi rakamsal bilgiler:

boy: 1,73
    beden: 36
    jean: 27-32
    bacak: 79
    ölçüler: 80-61-89
    ayak: 39

kendisi ile yapilmis bir soylesiden:

-sevgili ipek mankenliğe nasıl başladın bize kısaca anlatır mısın lütfen?

1996 yılında hey girl dergisi ayın yüz güzelini seçiyordu bende dergiye bir fotoğrafımı yollayarak yarışmaya katıldım ve seçildim. daha sonra da yarışma organizatörleri beni erberk ajans’a yönlendirdiler neşe erberk’le görüşmem neticesinde de 3 aylık bir mankenlik eğitimi sonrası kataloğa girmeye hak kazandım ve böylece minik minik teklifler gelmeye başlayıncada kendimi bu mesleğin içerisinde buldum.

-peki bundan sonraki projelerin nelerdir?

aslında şu anda ne yapacağıma tam karar vermiş değilim çünkü gelen birçok teklif var (modellik, oyunculuk ve halkla ilişkiler gibi) ve açıkçası çeşit fazla oluncada önceliği kime versem diye düşünüyorum ama bir şeyden eminim ki o da gelen tüm fırsatları değerlendirmek istemem. umarım her şey güzel olur.

-mankenlik mi, oyunculuk mu desek?

bence ikisi de, ama her zaman için bir modelin hayatında podyumda var olmak, izlenilmek ve beğenilmek duygusu vardır yani en azından ben öyle düşünüyorum. fakat şu gerçeği de unutmamak gerekir ki o da modelliği fazla uzun vadeli yapamayacağınız. bu nedenle de sanırım ön planda oyunculuk ve halkla ilişkiler olacak.

-bu güne kladar kaç dizide oynadın ipek?

7-8 yıldır bu işin içinde olduğum için çok fazla dizi ve reklamda oynadım. sanırım
    12-14 dizi oldu.

-bize hangi dizilerde oynadığını söyleyebilir misin?

kartal tibet’in yönettiği karete can isimli dizide küçük onur’la, sonrasında seren serengil ve emrah’la birlikte belalım benim son olarak da babamın gelini adlı dizilerde rol aldım. dizilerin tümü tgrt için çekilmişti.

-ipek'cigim sanırım asıl kendini halka tanıtman şahane pazar adlı programla olmuştu öyle değilmi canım?

kesinlikle evet diyebilirim e dile kolay tam 6 yıl çalıştım . şimdide kendi programımı (ister inan ister inanma)’yı sunuyorum.

-mesleki hayatında şahane pazar gibi bir yapımda bulunmak sana neler kazandırdı?

süheyl ve behzat uygur gibi profesyonel iki kişiyle çalışmak bana gerçekten kelimelerle anlatılamayacak kadar çok özel şeyler kazandırdı. diyebilirim ki onlar ve programla var oldum.

-peki onlardan ayrılmak seni nasıl etkiledi?

doğruyu söylemem gerekirse birlikte 6 yıl geçirmiş olduğum kişilerden ayrılmak beni tabii ki çok etkiledi çok üzüldüm ama benim için yapabilecekleri fazla bir şeyleri de kalmamıştı açıkçası. bu nedenle artık kendi ayaklarım üzerinde durmam gerektiğini düşünerek kendi programımı sunmaya karar verdim.

-yakın zaman için programının dışında başka ne gibi projelerin var canım?

televizyon olarak değil de sanırım bir işletmenin halkla ilişkilerini yapabilirim

-halkla ilişkiler yapabilirim dedin şu an yaz dönemi için kesinleşen bir işletme var mı acaba?

evet bu yaz ben bodrum club türk’te çalışmak için teklif aldım ve açıkçası ilk kez halkla ilişkiler anlamında böyle bir çalışmam olacak ama bunu başaracağıma da kesin gözüyle bakıyorum ve bu beni çok heyecanlandırıyor, ne diyelim allah utandırmasın.

-o zaman sana geleceğin işletmecisi diyebilir miyiz?

aslında işletmecilik değil de ilk etapta halkla ilişkiler alanında çalışmak istiyorum, doğrusunun da bu olduğuna inandığım için öncelikle bunu yapıp daha sonrası için belki işletmeciliğe soyunabilirim.

-anladığım kadarıyla bundan sonrası için hayalinde mankenlik ya da oyunculuk değil de iş kadını olmak yatıyor diyebilir miyiz?

tabii tabii kesinlikle yapmak istediğim bu. fakat zaman zaman da ya ipek yapabildiğin tüm şeyleri yap aklında bir şey kalmasınki niye bunu yapmamıştım demek istemiyorum çünkü ben aile yaşantısına çok önem veren biri olduğum için de hayatımın adamını bulduğum anda bu işleri bırakmak istiyorum.

-aşk hayatın nasıl?

biliyorsun bundan 7-8 ay önce çok ciddi bir ilişki yaşadım ve beni çok yıprattı anladım ki benimle beraber olacak kişi bana ve işime saygı duymalı, benim ayaklarımı yerden kesebilecek biri olmalı. şu anda bana bunları yaşatacağını ümit ettiğim bir ilişki yaşıyorum, tabii zaman ne gösterir bilemiyorum ama hadi hayırlısı.

-bizim mesleği seçmek isteyen gençlere ne önerirsin?

öncelikle bu işi doğru yapan ajanslar seçmekle başlayabilirler. sonrasında kendi aile yaşantılarını ve kişiliklerini bozmadan, kendilerini fazlaca bu renkli hayatın şaşasına kaptırmadan doğru kararlar alarak yaşamaya özen göstermeliler. eğer bunları yaparlarsa saygı görürler ve başarı kazanırlar.
    (kaynak: erberk ajans web sitesi)
  • (bkz: ali tanriyar)
  • kanal d'de "ister inan ister inanma" isimli palavra dolu programı sunan kişi
  • anorexiali gibi duran, sessiz sakin manken, geveze sunucu, agzi kokan reklam oyuncusu.
  • sivri suratli,çilli,dislek,siska,ve geçen senelere ragmen hala çocuk triplerinde olan bir mankenimiz
  • kufretmeyi seven bi bayanmis.
  • sabah gazetesinin cok onemli "vizyon" haberlerine gore, 25 ekim 1980 istanbul dogumlu olup, bekar ve lise mezunudur, en sevdigi sehir izmir'dir.

her ne kadar bunlari soyleyip soylemedigi bilinmezse de, bu genc hanimin "hobi"leri, "buz pateni yapmak, melankolik takilmak ve yildiz tilbe dinlemek" imi$.
    dinledigi muzik "her tur"mu$, cizgi kahraman (bkz: tweety ye bayilan kizlar) ve resimli canta koleksiyonlari varmi$.
  • çok güzel elleri olan bir mankenimiz.
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • bir dizide kucuk onur ile birlikte oynuyor.
hesabın var mı? giriş yap