• (bkz: inat) 2011 ekim ayı abd dolaylarındayken iphone 5 çıkar alırım beklentisiyle çok bekledim. çıkmamıştı , yerine 4s çıktı sonra steve jobs öldü .kardeşim antiapple iken iphone 3gs alıp bir de suya düşürdü.üstüne 4'ü aldı. şimdi 5c çıkacak bende hala yok herhangi bir apple ürünü !
  • hatunlara çekici gözükmek. kalifiye gözükmek. özentilik. tikilik. kendini zengin göstermek. (sony xperia neo 8 sahibiyim.)
  • -ios kullanım kolaylılığı
    -kendine has işletim sistemi olması ve donanımın buna hızlı tepkisi
    -kaliteli uygulamaları
    -uygulama satın alma kolaylığı
    -estetik tasarımı
    -macbook , apple tv vb apple ürünlerle kolay uyumu
    -tek elle kullanım kolaylığı
  • hemşerim steve job yapmış almayak mı...
  • (bkz: uygulama geliştirmek)

telefonda denemek gerek.
  • en az sorun çıkaran işletim sistemine ve donanıma sahip olması.
    belli bir standartı ve kalitesi olması.
    tasarım olarak göze hitap etmesi.

benim için önemli olan 3 kriteri bu.

yazılım desteğini de unutmamak lazım tabi.
  • (bkz: garageband)

tek başına yeterli bir sebep bence.
    başka da bir numarası yok

not: android kullanıcısıyım.
  • daha iyi bir pazarlama stratejisi geliştirmiş başka bir ürün olmadığından ve 1980 sonrası kapitalizm,televizyon ve reklam bombardımanı sonucu psikolojik ve sosyolojik olarak almamız gerektiğinden dolayı.bunun bir rahatsızlık olduğunu fark edemediğimizden dolayı,tüketim toplumu olduğumuz için ve hepsinden ötesi oyle yada böyle ulaşılabilir olup ulaşılmaz gibi gözüktüğü için , insana akıllı ve zeki olduğunu aynı zamanda zevkli olduğunu zannettirdiği için.koyun olduğumuz için tefal tencereyi ikea yı vs. vs. neden tercih ediyorsak aynı sebeplerden ihtiyacımız varmış gibi düşündüğümüzden dolayı toplum içerisinde statü kazandırdığını düşündüğümüzden dolayı,içi dolu karakterimiz olmadığı,gördüğünü taklit eden bir güruh olduğumuz için.

yada yeni bir telefona ihtiyacın var ve alabiliyosun ondan yoksa yukarda yazdıklarım o kadar da önemli değil.
hesabın var mı? giriş yap