• bu arayüzün, çok kötü tasarlanmış, eksik ve kullanışsız olduğunu düşünmüyor, dahası bunu söyleyen insanlara lolo yapıyorsanız kendinizle gurur duyun. tam bir gerzeksiniz!

o sırada telefonla konuşan insanın hangi okulu bitirirse bitirsin, neyin mucidi olursa olsun, iq’su isterse arşa deysin karar mekanizmasının çarklarına somun atan bir arayüzdür. üstelik böyle yapılmayabilecekken böyle yapılmıştır.
  • gerçekten rezalettir. ne yapacağıma karar verene kadar arayan kişi de konuştuğum kişi de kapatmış oluyor.

ekleme: arkadaşlar tuşların ne işe yaradığını anlamadığımızı mı sanıyorsunuz? o anda önemli bir şey konuşurken gelen aramanın kimden olduğuna mı bakayım tuşların ne işe yaradığını mı çözeyim bir yandan karşımdakine laf mı yetiştireyim? kimse tarafından aranmayan asosyaller “nesini anlamadınız” diye ahkam kesiyor.

kullanıcı deneyimi kötü bir arayüzdür. iphone’u kötülemiyorum sakin olun. ben de iphone seviyorum.
  • iphone'un en büyük 2. sıkıntısıdır.

birincisi ise başka bir uygulamadayken çağrı alındığında bildirim çubuğundan göstermek yerine tüm ekranı yarrak gibi kaplayan arayüzdür. sanırım bu özellik ios 14 ile birlikte gelecek ve küçük dağları ben yarattım sloganıyla birlikte lanse edecek götler.
  • muhtemelen herkesin şikayetçi olduğu ancak dile getirmenin kimsenin aklına gelmediği sıkıntı
  • ayfon kullanmadığım için soruyorum. siktiğimin voice mailini kullanmadan çağrıyı reddedemiyor musunuz? edemiyorsanız adam haklı.
  • seneye düzelince fanboyların adam yapmış yeaaa diyeceği boktan arayüz.
  • kapama gösteren ikon kullanıcıda gelen çağrıyı reddedip mevcut konuşmaya devam algısı yarattığından çoğumuz o ilk ikona basıyoruz. dolayısıyla haklı bir serzeniş ve tespittir. kötü bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • gelmiş telefon kullanmayı bilmeyenciler. abicim olay güç tuşuna basılarak gel çağrının iptal edilebilmesi vs değil. olay ürününü ilk eline alan çocuğun bile kullanabildiği bir firmanın kötü kullanıcı deneyimi sunan bir tasarımıdır. yoksa onun yerine şunu yap bunun yerine bunu yap olur değil yani. çok zekisiniz tamam ama bu tasarımın kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • hangi tuşa bassam yanlış yapacağım hissi uyandırır.

genelde de yanlış yaparım :)
  • başlığa girerken çağrı alındığında bildirim çubuğundan göstermek yerine tüm ekranı kaplayan bir arayüz bekledim. buna da söylenmezsin sayın yazar.
hesabın var mı? giriş yap