şükela:  tümü | bugün
613 entry daha
  • 256 gb'lık versiyonu hakkında türkiye fiyatının 6999 tl olacağı söylenen tipsiz telefon.
  • bunca yıllık apple fanıyım, her ortamda genel övücüyüm, ama ben bile bu telefonu savunamıyorum. ön yüzeyin tamamen ekran olması ama kamera kısmının yaptığı o itici siyah çıkıntı, emojilerle yapılan şaklabanlık ve başka bir şey olmaması.

ön kamerada portre mode'u mükemmel bir şey gibi sunmak komiklik, çünkü bu mod arka kamerada ışık miktarı azaldığı anda leş gibi görüntü veren bir olay. ortamdaki en ufak ışık kusurunda bozulan bir özelliğin ön kamerada düzgün çalışmasını beklemek kadar absürt bir şey olamaz. her yıl çıkan fiyat bandında olsa düşünülebilirdi ancak şu fiyatlarla vadettikleri arasında uçurum bulunuyor.
  • iphone x (içler dışlar çarpımı) hoooooppp ---> phoenix... eee? oldu mu sana anka kuşu?

adamlar zümrüdü ankayı cebinize kondurmuş, hala 5 bin liraya telefon mu olur bilmem ne!

pis nankörler!

not: android
  • ilk sızan benchmark testlerinde bu yılın 13" macbook pro'su seviyesinde sonuçlar almış. iki yıllık iphone 6s'in bile daha piyasaya çıkmayan android flagship modelleri tokatladığı ortamda, bu telefon galaxy s8 gibilerine 3 tur bindirecek gibi duruyor.

bu arada, aynı a11 bionic chip iphone 8'de de kullanılıyor, hatırlatayım.

a11 bionic chip in iphone 8 and iphone x on par with 13-ınch macbook pro, outperforms ipad pro
  • adam sevgilisinden şüphelenip telefonunu kontrol etmek isterse o uyurken parmak izi okuyucusuyla açabilir, ancak face id ile açamaz, çünkü face id kullanıcının dikkatinin telefonda olmasını zorunlu tutuyor. yani telefon önünüzdeyse ama gözleriniz ona yönelmemişse açmıyor, zaten keynote'dan sonraki ilk görüş sırasında tech bloggerlar da bunu test edip onayladılar. yani uyuyan birinin suratına tutup açamazsınız.

yine de iyi denemeydi. keynote'u izleyip yabancı blogları takip etseniz apple'ın bunu önceden düşünüp önlem aldığını bilirdiniz. samsung mu bu, fotoğrafla kandırılan sistemleri güvenli diye kakalasın?

edit: yeni fark ettim. abd'de piyasaya kasım'da sürülecek telefonu ekim sonunda ulaştırabileceğini iddia edenlere inanmayın.

edit #2: ayrı postta yazacaktım ama bunu da buraya ekleyeyim. dün telefonu kullanıp test etmiş kişilerle konuştum. hepsinin ağızlarının suyu akıyordu. şimdi burada mırın kırın edip tasarımına kulp takanların % 90'ı telefonu görüp eline aldığında fikrini değiştirecek. performans konusuna ise girmeye bile gerek yok. android önce iki yıllık farkı kapatmaya baksın.
  • face id ile 'gelecek teknolojisini' ufaktan tattirmayi basardilar. genel hatlariyla gorunumu şık geldi bana. abd fiyatini dusunecek olursak(1099$) hic bir sey. face id ozelligi icin tanitim yapan calisanlar touch id nin yanilma payi 50.000/1 iken face id ile 100.000.000/1 blimiş. genel itibariyle odemelerde de bu sistemin gecerli olmasi durumu daha da kolaylastiriyor. bakalim instagram ve youtube fenomenleri nasil igrenc espirili videolar yapacak.
  • watch 3 cellular ve bunu cikar cikmaz alacagim insh. boyle degisim 4 yilda bir oluyor kacirmamak lazim. birde burdaki ergenlere yeni is fikri, iphone x kiralayin saatlik
  • artık akıllı telefonlarda üstüne koyacak bir şey kalmadı. s7 ile s8 arasında pek bir fark yok samsungta. iphone da da 7-8 arası pek bir fark bulamazsınız.

daha fazla ram, daha geniş megapiksel, farklı tasarım, al sana yeni telefon işte.
  • apple in ilk kez begendigim bir telefonudur.. ha isletim sistemi gene ios, gene almam o ayri.. ama telefon hos.. eski iphone lara tip olarak cakar.. specleri de cabasi.

5.8 inch ekrani ayrica takdir ettim. yetmez ama evet. 6.4" ve ustlerini de bekliyoruz.

not: androidspor - samsungspor - sonyspor vs vs.
108 entry daha