• appstore'dan 100mb üstü dosyaları wi-fi olmadan indirmeye müsade etmemesi. (5gb internet var, indirmeye izin vermiyor. sana ne lan)

konuşma kayıt programı kullanmaya izin vermemesi ( amerikan yasaları kayıt yapılmasını yasaklıyormuş. lan ben amerikada yaşamıyorum ki )

ayrıca iphone 5 cihazların bir serisinde bataryalar hatalı üretildiği için değişim programı başlatmışlar. bu program gereği seri numarası uygun olan telefonların bataryası ücretsiz değişiyor. ama bunu duyurmuyorlar, sen araştırıp buluyorsun ve 3 sene zaman sınırı konulduğunu internet sayfasının en altına yazıyorlar. yani kısacası diyor ki ben pili hatalı üretim ama 3 sene sonra getirirsen değiştirmem. öve öve bitiremediğiniz apple işte bu. merak eden arama motorlarına "iphone 5 batarya değişim programı" yazıp bakabilir.

ben mi telefonu kullanıyorum telefon mu beni belli değil.
  • kullanmamış olmak.

1 gün kullanın, sonra konuşalım.

not: eski androidci. samsungcu.
  • önyargıdır.
    kullanın sonra tekrar konuşalım.
    (htc kullanıcısı)
  • android'te daha iyisi bedava olan programların 10, 20 hatta 50 liralarda satılıyor olması...
  • üründen değil ama bazı kullanıcılarından doğan nefrettir. benim için en başta kasa fetişizmi gelmekte. "metal kasa woaaaa" diye diye sanki telefon denen aletin en önemli özelliğinin kasa olduğunu ileri sürmeleri vardı mesela. sonra ona kılıf takıyorlar bir de. metale sadece telefonu kutusundan çıkarınca değiyorlar. değişik bir kafa.

ikincisi de kendini zengin, iphone almayanları fakir sanmaları. gerçek hayatta nadir rastladım da burda bol mesela. adam iphone 4 almış 4 sene kullanmış, ulaşamıyorsunuz diyor bana. ulan ben o 4 senede 5 android amiral gemisi aldım. gurur kaynağı mı? değil. ama telefon denen alete senden 3 kat para harcamış adama paran yetmiyor demek niye?

son olarak iphone almadım ama bir ipad maceram oldu. hayatımda kullandığım en kısıtlı, en beceriksiz aletti sanırım. imkan olduğunu biliyorsun, teknolojik bir yetersizlik olamaz alette, ama kıçı kırık bazı pc'de 10 yıldır yapabildiğin işlemleri yapamıyorsun. alet çöp oldu tabi. arada fun run falan oynuyordum, onu da bıraktım.
  • nefret etmek icin en onemli sebep butun pazari domine etmesinden kelli, biz kullanicilara yeni alternatifler sunulamamasi ve apple-google arasinda secim yapip onlarin istedigi gibi bir mobil deneyim yasamak zorunda birakilmaktir. en onemli sebep budur.
    onun haricindeki butun sebepler hakli sebeplerdir. apple her zaman tasin suyunu cikarip kar edecektir. halen daha itunes'a gereksinim oldugunu dusunenlerin olmasi da ilginc. ıcloud kullanin kuzum. ıtunes bilgisayarimda yuklu mu degil mi onu bile hatirlamiyorum.
  • telefonun insan hayatında ne kadar önemli bir hal aldığını göstermiştir bize. telefon lan bu neyinden nefret edeyim ya da seveyim. cebimde duran zımbırtı. bir insan bir eşyadan nefret edecek hale nasıl gelir merak ediyorum. bana kazık atan dayımdan bile nefret etmedim.
  • samsung telefon kullandıktan sonra, iphone'ye geçmek.
  • herkeste olmasi yeterince nefret edilesi bir sebep.
hesabın var mı? giriş yap