• ne abarttınız bu durumu da ya. arkadaş zaten telefonun şarjı 1.5 gün gidiyor. akşam yatarken şarja takıyorsunuz. yatarken ne yapacaksınız kulaklığı? biri de demiş 5-6k para verip şarjda ilen kulaklık takamayacaksınız. sanki parayı onun için veriyoruz telefona. 3.5 mm jakın kaldırılma sebebi de su geçirmezlik sağlamak için bu arada.

evdeki ses sistemine de 4 yıl önce 3 dolara bluetooth aparat aldım taktım, iphone um da yoktu ya o zamanlar, evde telefonu kurcalarken istediğimi dinliyorum merak ediyorsanız. keko gibi müzik değişeceğim zaman gidip ses sistemine domalmıyorum. o garip aparatı da kolye yapıp boynumuza asmıyoruz bi kulaklığımız var, onda takılı duruyor.

derdinize bi buton taktırın da bizi "aparatlarla" yormayın.
  • 20 tl ye alınan çoklayıcı ile çözülebilecek problem , keşke tüm problemler böyle olsa
  • 3.5mm kulaklık girişli sony xperia m4 aqua gibi orta segmentin telefonları bile ip68 su-toz geçirmemezliği sertifikasına sahip. kulaklık girişinde de kapak gibi bir şey de yok. koskoca 8 bin liralık telefon üreticisi bunu başaramadıysa bıraksın bu sektörü.
    tanım: ayfon' un bluğtut kulaklığını satabilmesi için ayrıca giriş yapmadığını kabullenemeyen yalakalara "su geçirmemezlik" bahanesini uydurtan başlık.

düzeltme: eksi was here uyardı sağ olsun. ayfon' un fiyatı düzeltildi.
  • yukarıdaki iletime istinaden sağ olsun bir iphone kullanıcısı durumu açıklamış ;

1) plus modellerini bilemem ama 4,7 inch'lik iphone 'ların yoğun kullanımda 1 günü bitirebildiğini hiç görmedim. şahsen kendim de deneyimledim.

2) 1600-1700 mah batarya ile 1,5 gün telefon kullanabilmek için baya limitli kullanım gerekiyor.

3) "parayı bunun için mi veriyoruz telefona?"
    arkadaşım parayı telefon bize hizmet etsin diye veriyoruz, biz telefona hizmet edelim diye değil.

4) su geçirmezlik olayı apple' dan daha önce android tarafındaki cihazlarda başlamıştı, halen de hem 3,5 mm jack girişi hem de stereo hoparlörleri olan bir çok cihazda mevcut.

5) elinizden alınan bir imkanı savunmak için bu derece inatçı olmayın olm.

biraz bilinçli tüketicilik ya; valla zor bir şey değil.
  • kulaklık takmak için aparat veriyorlar ama aparatı kaybettiysen allahın selameti başına
  • bluetooth kulaklık kullanmaya başlamaya sebep olabilir. iyi kazanç!
  • bir apple fan boy'u olarak şunu söyleyebilirim: çok gereksiz bir harekettir ve savunulacak hiç bir yanı yoktur. apple'ın bunun gibi başka işgüzarlıkları da olmuştur ve olacaktır. (örnek: giriş/çıkış portu)
  • iphone se. 1650 tl idi. 200 tl maxipuan verdi. 1450 tl ye geldi bana telefon. daha yukarısını da bir telefona vermem.

kulaklık jack ı var, evet. jacksız telefon almam.
  • apple bazen suyunu çıkartıyor
    7+ kullandığım dönemlerde çok işkence çekmişimdir.
hesabın var mı? giriş yap