• fransanın 3. büyük izleyici araştırması kuruluşu
  • pandemi dönemi boyunca ve şu günler itibariyle; geçen sene düşen iş hacmini bahane ederek, neredeyse tüm departman çalışanlarını gece/gündüz/haftasonu demeden çalıştıran ve bunun sonucunda 1 lira dahi "fazla mesai" ücreti ödemeyen danışmanlık şirketi. (abartmıyorum, kanıtlarım ve tanıklarım var, haftalık yasal çalışma saatinin çok üzerinde ve çok az maaşlarla çalışılıyor)

bu da benden bonus: pandemi sürecinde personel kendi yemeğini kendi cebinden karşıladı :)

(çalışanların serzenişleri nihayet dikkate alındı ve 1 yılın sonunda yemek çeki vermeyi lütfettiler)

ipsos global bu çalışma şartlarından ve fazla mesai ödemesi yapılmamasından ne kadar haberdardır bilmiyorum. çalışanları tarafından hukuki mücadele başlatılmasını temenni ediyorum.

yetkililere duyurulur. bu yazı; şartları yasal hale getirmeniz için bir temenni, belki de hukuki yollara gitmeden önceki bir ikazdır ipsosçum canım benim.
  • seçim sonrasındaki sallamasyon anketleri doğan grubu medyasında sanki mutlak doğruymuş gibi yayınlanan, üstelik saçmasapan şekilde tartışılan şirket. ne zaman seçim bitti, ne zaman insanlar düşünmeye başladı da sen anket yapıp sonuçlara ulaştın? doğan grubuyla bu spekülasyondaki amacınız ne?
  • bünyesinde çalışan veri giriş elemanlarını 14 saate kadar çalıştırmakta ve asgari ücret vermektedir. insanların yaşamı yokmuş gibi davranmaktadır.
  • gerçek adı ipsos kmg olup http://www.ipsos.com.tr/ adresinden yayın yapan araştırma şirketi.
  • insanları sıkmadan telefonla görüşme yapma konusunda daha kırk fırın ekmek yemesi gereken kurum.

gsm kullanma alışkanlıkları hakkında arandım. emekçi kardeşimizdir, katkımız olsun diye kabul ettim. ancak katılımcı olduk diye bir insana yüzlerce soru sorulmaz, ayıptır. yarım saatim telefonda geçince dayanamayıp kapattım. telefonu kapatan kişiyi hadi bir kez tekrar aradınız kabul, on kez aranmaz. anket sorularını gözden geçirin. anketör, katılımcıya görüşmenin yaklaşık ne kadar süreceğini başında bildirsin. bunları yapın ki, telefon numaranız engellenmesin.
  • yıllaaar yıllar önce iş görüşmesi yaptığım kurum. gece gece aklıma geldi de yazayım dedim.

it müdürüyle görüşmüştüm. ingilizce görüşme yapacağız biliyorsunuz değil mi dedi. cem yılmaz edasıyla e tabi dedim.
    sonra 1 cümle konuşturdu. 1 saat boyunca kendisi konuştu. işte şu üniversiteden mezun oldum, şunu yaptım, bunu yaptım... ulan bırak biz anlatalım :)

neyse, sonra olumlu ya da olumsuz geri dönmemişlerdi zaten. ofisleri de bok gibiydi. iyi ki olmamış.
  • (bkz: ipsos kmg)
  • türkiye'nin ilk online araştırma kütüphanesi olarak yayına başlamıştır.
  • telefon üzerinden gerçekleştirdikleri ankette kota soru sıralamasını yanlış yapan firma. 4 dakika konuştuktan sonra, bu araştırmayı şu kişilere yapıyoruz sizinle yapamayız deniliyor. cati planlamasını her kim yapıyorsa görüşme başına 3 dakikalık ekstra maliyet ile bütçeyi şişirdiğinin farkına varması gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap