• nükleer silah gerekçeli uygulanan bu ambargo nükleer silahlı amerika ypg'ye her türlü silah, politik, diplomatik ve lojistik desteği verdikten sonra benim için anlamını yitirmiştir.

ticaret vs. serbestisinin sunni şekilde bitirildiği yerde kaçakçılar, rüşvetçiler ve kara ekonomi işin içine girer. türkiye; rıza sarraf'ı da artık türkiye'nin irade beyanı olmadan amerika'nın ve batının ileri karakolu olarak kabul ettiği, ahlaki geçerliliği olmayan bu ambargo kontekstinde tartışabilmelidir.

artık batının bıkmadan usanmadan sürdürdüğü, ortadoğuda yüzyıllardır süren harita çiziciliğinden ve bu uğurda savaşlara ve insanların ölmesine göz yummasından kendi gelişmesi dış müdahelelerle yarım kalan türkiye'nin bu ambargoya bu eksende yaklaşması gerekiyor.

bu rüşvet yiyen bakanları aklamak anlamına gelmiyor asla.

bana sorarsanız iran ve türkiye nükleer çalışmaları ortak yürütmelidir. yeter lan ölüp öldürüldüğümüz.
  • enerji fiyatlarının artacağının müjdesi. irandan gelmeyince gider cezayirden tankerlerle daha pahalıya daha çok dolar vererek getirirsin, olan teleye olur.
  • türkiye’nin sekiz ülke ile beraber iran ambargosundan muaf tutulacağına dair haberler var. en kötü ihtimalle tüpraş muaf.

olursa hangi diplomasi ile yaptıklarını çok merak edeceğim olaydır. ekonomik kalkınma mı dersiniz, ne papazmış mı, peki ya atilla mı?
  • ıngiltere , fransa ve almanya'nın ambargo konusundaki amerikan kararlarına karşı durmaları hususunda bugun anlasmaya vardıklarını görüyoruz .

https://www.theguardian.com/…ran-snapback-sanctions
  • bloomberg'de yer alan habere göre iran ve venezuela'ya yönelik uygulanan ambargo, rus enerji şirketlerine şimdiye kadar 1 milyar dolar kazandırmış.
  • 22 gün sonra gerçekleşecek krizin sebebi. hazır mıyız gençler? bu sefer adalet sistemimize duacı da olamıyoruz.
  • o fucker orda olduğu sürece ambargo uygulanmayacaktır
  • uyulmaması gereken ambargo. ambargo 10 yıl sürerse iran çok köhne bir ülke olur. sonra da işgale uğrar. iran'dan sonra sıra türkiye'ye gelir. sonra bakmışsın sana yardım edecek kimse yok.
hesabın var mı? giriş yap