1292 entry daha
  • atatürkçü kitlenin ve chp'nin dönüşümü kılıçdaroğlu ile başlamadı. özellikle 80 sonrası solun aldığı yeni nitelik(sizlik), sağın sünnicilik olmasına antitez olarak solun da kürtçülük olması, shp'nin dönemin kürtçüleriyle ittifak yapmasıyla başlayıp, chp'nin baykal yüzünden* tekrar yükselişe geçmesiyle chp'de merkezilesip, çarşaf açılımı gibi hadiseler ve zaman içinde hadep eğilimlilerin partiye yerleşmesi ile devam etti. kılıçdaroğlu genel başkan olunca yeni bir boyut kazandı bu süreç ve halk tv de bunun algı ve kitle yönlendirme misyonunu temsil etti.

irfan değirmenci ise bu misyonun elemanlarından biridir, başka bir şey değil. olası bir millet ittifakı iktidarında irfan gibilerinin rende binası müdürü veya rtük başkanı olma hayalleri de olacaktır. bu yüzden dönüşümün sempatik yüzlüsü olma çabaları da acınası.

tanım: eskilerin merkez medya, şimdilerin halk tv çalışanı olan kişi

edit: eskiden kendisi hakkında olumlu düşünüyormuşum (bkz: #80990269) . bu da kendisinin dönüşümüne somut örnek olsun
  • abdullah öcalan için “onun heykelini dikeceğiz heykelini” diyen terör destekçisi selahattin demirtaş’ı twitter’da övüyor.

gündüzleri sözde atatürkçü geceleri bölücüleri öven sözde gazeteci.

bir de bunları dinlesen en büyük atatürkçü bunlar, her 10 kasım’da ilk bunlar çıkar sahneye.
  • abi ben de fakirim ama bir yerde spiker haberci olsam da ne kadar para kazanırsam kazanayım gidip de selo propagandası yapmam ya.insanlar bunu nasıl içlerine sindirebiliyor üstelik atatürkçü olduklarını iddia ederken.cidden aklım almıyor.neden bu insanlar oralarda da biz buradayız.çeşmeyi hep sağ da olsa sol da olsa bu arkadaşlar doldurmuş.bizim gibi adamlar neredeler..

abi bu arada ben jahreini bu siyasete atıldıktan sonra tanıdım.halk da biziz bu arada.o kadar halkçı olsan mansur veya ekrem aday olsun diye bir-iki demecini görürdük.halkın gazetecisisin ya halkın sesi olsaydın.seni sevdiğim zamanlara üzülüyorum.
  • terörist başı aponun heykelini dikeceğini kameraların önünde kürsüden söyleyen selahattin demirtaş'ı öven spiker.
    gerçek hayatta karşı karşıya gelsem suratına tüküreceğim söz veriyorum. utanacağını sanmıyorum ama.
  • imralı notlarını okuyanlar için bunlar şaşırtıcı değil. apo bizzat emir veriyordu adam satın alın diye.
  • pkk terörü
    sokak köpeği terörü

adam hepsinin destekçisi. yemin etmiş bu halka hayatı zindan etmeye veya maması pardon parasını verenin borazanlığını yapıyor. acınası
  • gerçek genel başkanı selahattin demirtaş'a gücenmiş olan sözde atatürkçü. ya başkanım hani bana kitap, ühü ühü diye twit atmış. bir gerçeği tokat gibi yüzümüze çarpmıştır. chp'lilerin gerçek genel başkanları selo'dur. şimdi bu herif atatürkçü ama chp'ye oy vermeyenlerin hepsi aktroll, saray soytarısı rerererö değil mi?
  • bir duruşu, bir tavrı olmayan menfaatci basit, sığ ve cahil bir adamdır.

çok hayran olduğu selahattin demirtaş abisinin gözüne girmek için garip laflar eder kaç yaşında adam "efendim bana da imzalı kitap bana da" diye okuyanı utandıran hareketler yapar.

ama irfan değirmenci'yi duruşsuzdan ziyade sorun yapan sey şu; bu -iyi kötü bu siyasi tavrını- tam olarak yansıtan bir siyasi oluşum var. adı ara ara değişiyor, en son yeşil ve sol olmuslardi mesela. irfan oraya girmiyor. irfan chp'de atatürkçülerin içinde oluşturduğu konfor alanından asla ayrilmadan, chp'yi ve atatürkçülüğü -gerci bu durum chp'nin yarısı için böyle maalesef- kene gibi kemirerek oradan apoculuk oynuyor.

dediğim gibi twitter'da büyük laflar ederek kendince bir duruş inşa etmeye çalışıyor. o da biliyor rüzgara göre pozisyon alan bir duruş, sığ bir entelektüel birikim ile kene olmaktan başka bir çıkari yok. o da kene olmuş chp'yi kemiriyor. "çok seviyorsan, selo'n ve bütün halkların kardeslikleri orada, gitsene bilader" diyorsun. bu sefer de faşist diyor size.

kepaze ve acınası bir insan.
  • selçuk tepeli'nin kesip attığı tırnağı olamazlar.
284 entry daha
hesabın var mı? giriş yap