• yeniden gündeme getirilmiş talep.
    benim merak ettiğim bir çok husus var. atatürk vasiyetinde hisselerini chp'ye bıraktı. chp varlığını 12 eylül'e kadar devam ettirdi ancak 12 eylül'den sonra diğer siyasi partiler gibi chp de kapatıldı. chp kapatılınca bu hisseler ne oldu? kimlerin kontrolüne geçti? chp açılınca yeniden söz hakkı nasıl doğdu?
    aydınlatan olursa aydınlanacağım.
  • ali babacan'ın cüneyt özdemir ile yaptığı video da bu konuda gündeme getiriliyor, babacan'a göre bu proje kendisinin bakanlığı döneminde de gündeme getiriliyor, o da bu tasarıyı "bağımsız" hukukçulara inceletiyor, sonuç:anayasaya aykırı, babacan ilginç bir bilgi de veriyor, daha önce 2 kez darbe dönemlerinde bu hisselerin devrini yapmışlar ama ikisinde de anayasa mahkemesinden geri dönmüş(hoş şimdi aym'den döner mi orası meçhul tabi)

https://www.youtube.com/…t8&feature=youtu.be&t=4815

1.40.34'den sonra
  • kılışdar halen chp'nin başındayken reisin bu işi de sonuçlandırması fazla uzun sürmeyecektir.

sonrasında kılışdar'ın ilk tepkisi; ülkemiz adına hayırlı olsun. ben gidip biraz adalet yürüyüşü yapacağım, içime sindireceğim. yaşasın demokratik haklar..
  • sıranın buna geldiğini düşünen tek ben değilim sanırım.
  • ilerleyen zamanda mutlaka gerçekleşeceğini tahmin ettiğim olay.
  • ilerleyen zamanda gerçekleşse de anayasa mahkemesinden, o da olmazsa aihm'den mutlaka reddedilecek olan olay.

miras hukuku bozulursa ekonomi büyük darbe alır.
  • uzun açıklama yapmaya gerek yok. hukuken babayı alırsınız. hukuk dışı şekilde alınırsa gasp sınıfına girer.
  • özel şirketlere devletin kafasına göre el koyması evet çok mantıklı. bu şekilde asla yatırım yapılmaması gereken bir yer olduğunu gene bir defa daha ilan etmiş oluruz hem. hazine kendi elindeki şirketleri çok süper yönettiği için başka şirketlerde bu mükemmel yönetimden yararlansın istiyor. asla bankanın içini boşaltmak gibi yandaşa peşkeş çekmek gibi kaygılar yok nerden böyle şüpheler geliyor aklınıza anlamıyorum.
  • bir ülke kurucusu düşünün ki bir bankanın yüzde bilmem kaç hissesine sahip ve bu hisseleri partisine miras olarak bırakabiliyor.

vicdanlı ve hakkaniyetli biri bunu nasıl açıklar aklım almıyor benim. neler yaşamışız, neler yaşatılmış bu halka akıl alır gibi değil.

tanım: haklı beyan.
  • bu mantıkla bu ülkenin vatandaşı olan ben de tekel'in mesela % 1 hissesine sahip olmalıyım.

madem lafla mülkiyet değişmesi doğal.

edit: gelen mesaj " 20 senedir mal el değiştiriyor. size bir şey yok."
hesabın var mı? giriş yap