şükela:  tümü | bugün
 • yakında chp’nin iş bankasındaki hisseleri varlık fonuna devredilecektir. reis işaret fişeğini çakmıştır. bakalım cumhuriyet halk partisi hisselerine dokunulduğu için gerçekten muhalefet yapmayı mı düşünecek yoksa böyle bir şey olabilir mi tadında devam mı edecek ?
  edit : chp nakit para elde etmiyor ama hisseler üzerinde haklara sahip
 • cumhurbaşkanı erdoğan’ın azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamadır.

  --- spoiler ---

  siyasi partiler banka kurabilir mi? hayır, kuramaz. ama şu anda chp, gazi mustafa kemal atatürk’ü suistimal ederek, onun cebi hümayun’undan dediğim, iş bankası hisselerinin % 28’inin sahibi durumunda. oradan para alamıyor ama yönetim kurulunda dört üyesi var. bu dört üye ne iş yapar? buna bir bakılması lazım. ben diyorum, bir defa gazi mustafa kemal atatürk’ün bu tür bir varlığı herhangi bir siyasi partinin etiketi altına giremez. girse girse hazineye girer. öyle mi? basın mensupları olarak siz de inceleyin bence bu konuyu.

  --- spoiler ---
 • (bkz: kayyum is loading)
  edit:kayyım’ı kayyum olarak değiştirdim. kayyum diyorduk kayyım o dediler. kayyım dedik kayyum dediler. neyse bildiğimizi yazalım biz.
  edit2: adam haklı diyen dangozlar var. lan başlığa yorum yapma olayını geçin artık ya. chp’de bilmemneler yiyemezmiş. yahu amsalak kardeşim oku zaten rte kendi diyor chp ordan para alamıyor diye. chp nasıl iş bankasının parasını yiyormuş anlat madem amk. chp iş bankasının parasını yiyemiyor bari rte yesin diye düşünüyorsanız adam haklı evet. yandaşa kredi verecek banka kalmadı daha doğrusu bankalarda para kalmadı gözü iş bankasına diktiler bizim muhalifte haklı diyor. ulan bu adam ne yapsa size müstehaktır.
 • (bkz: zaten haram)
 • akla şu tweet'i getirmiştir.

  https://eksiup.com/e970e50b247
 • yarın borsada iş c hisselerine etkisi nasıl olacak diye merak ettiğim talep.
 • isbank hisseleri varlik yonetim fonuna aktarilmadan onceki adim olarak degerlendirilebilecek aciklamadir.

  ataturk icin kullanilan cebi humayun ifadesi de dikkat cekmiyor degil.
 • (bkz: toplanak allah diyek)

  ya ulusalcılar bizim dümen suyumuza girdi diye seviniyorlardı ya, al bak nasıl kemalist olmuş tayyip. olm çok değil iki sene sonra mka hakkındaki bilgi de onun tekeline bağlanacak, nutuk kesilip biçilecek, başka kitaplar yasaklanacak, "onun gelişini muştulamıştı, yüzyılda bir kere gelir" denecek, gerçek atatürkçülük diye bir kavramı tartışmaya başlayacağız. hızlandırılmış kurstayız şu an.
 • --- spoiler ---

  malik olduğum bütün nukut ve hisse senetleri ile çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi c. h. partisine atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum:

  1. nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, iş bankası tarafından nemalandırılacaktır.
  2. her seneki nemadan, bana nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, makbule’ye ayda bin, afet’e sekizyüz, sabiha gökçen’e altıyüz, ülkü’ye ikiyüz lira ve rukiye ile nebile’ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
  3. s. gökçen’e bir ev de alınabilecek ayrıca para verilecektir.
  4. makbule’nin yaşadığı müddetçe çankaya’da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
  5. ismet inönü’nün çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
  6. her sene nemadan mütebaki miktar yarı yarıya, türk tarih ve dil kurumlarına tahsis edilecektir.

  k. atatürk”
  --- spoiler ---