• demek ki gerçekten ticaret yapmışız işidle dedirtir.
  • paralel yapı rusya'ya montaj görüntü vermiş derler yüzde 50 mal da inanır.
  • ispat edildigi zaman da muhtemelen "isidle ticaret yapsak noluuur yapmasak nolur" seklinde gecistirilmeye calisilacak söz.
  • görevi bırakırım demedi. böreği bırakırım dedi.
  • böyle bir belge ya da görüntü bulunsa bile montaj denileceğinden, o kadar da ciddiye alınacak bir rest değil ama yine de elinde belge, görüntü, herhangi bir kayıt olan varsa ortaya dökse de biraz eğlensek.
  • fettoşa bağlı polislerin kaydedip, yayınladığı ancak türkiye'de çok da işe yaramayan tapeler, rusya'daki kanallarda yayınlanıyor. bu herifler durduk yere bunları yayınlamıyor, bu bir mesaj..

ancak rusya gibi devletler, elde ettikleri istihbari bilgi-belgeleri fettoşcular gibi uluorta yayınlamazlar. ne yaparlar? alırlar laptoplarını, giderler hedef ülkenin* başkanına, liderine, doğrudan ve sadece ona izletirler. kitlelerin tamamını etkileyip, iç savaş çıkartmaya kalkmazlar.

rusyanın elinde bu meyanda belge bilgi varsa, illaki nato üyesi ülkelerin liderleri ile paylaşır. ve şayet önümüzdeki süreçte, bu ülkelerden türkiye'ye karşı eylemler gelmeye başlarsa, bilin ki tapeler bu sefer işe yaramış demektir.

tanım: iç siyasete dönük yapılmış beyandır, beynelmilel alan da amaçsız ve etkisiz kalır.
  • ışid demedim " is it?" dedim.
    is it ticaret?
  • ileride velev ki ticaret yapmış olalım bunda ne var ki diye kıvıracaktır. o yüklü tırlarda silah yoktu türkmenlere insani yardım gidiyordu diyorlardı, o tırlar durdurulmasa türkmen bu durumda olmazdıya döndü oradan da silah olsa ne olacak olamasa ne olacağa evrildi.
  • aylar sonra gelen olası rte editi.
    arkadaş damadım yapmış, oğlum yapmış, yandaşım yapmış, ne olacak ki ?
    ben mi yapmışım ?
    zaten onlarda beni kandırdı alayı paralelci, dhkp-c işte hdp, chp çıktı kovdum gitti.
  • alışverişin faturasının çıkarılmasını mı bekliyor acaba?
hesabın var mı? giriş yap