şükela:  tümü | bugün
  • surada ilan edilmistir. 7 bin 400 türk 7 bin 400 suriyeli alinacakmis canlarim, ohhh. fifty fifty.

--- spoiler ---

geçici koruma altındaki suriyeliler ve türk vatandaşları için istihdam desteği projesi kapsamında açılış toplantısı gerçekleştirildi. ankara'da organize edilen toplantı kapsamında proje hakkında bilgi verildi. işkur genel müdürü cafer uzunkaya yapmış olğu konuşmasında söz konusu proje için tüm hazırlık evrelerinin tamamlandığını duyurdu. bu proje ile 14 bin 800 personel alınacağını ifade eden cafer uzunkaya bu sayının 7 bin 400'ünün türk vatandaşı, 7 bin 400'ünün ise suriyelilerden oluşacağını ifade etti.
    --- spoiler ---

15 bin kisilik personel kadrosunun 7 bin 400'ü suriyeli, gecmis yillardaki kpss'ler zaten saibeli, feto operasyonlarindan sonra kamuda bosaltilan kadrolara da kimlerin yerlestirdigi gayet belli olan durumdur.

kamu gorevlisine derdinin ne oldugunu anlatmak icin fellik fellik ya arapca kursuna yazilacagiz, ya da biz suriye'ye gidecegiz.

cunku bana hakaret etti deyip seni hapse attirabilecek suriyeli kardesin. 657'li olacak, dugmesini ellesen 6 aydan baslar.
  • işe ihtiyaci olan turkiye vatandaslari dusunsun.
  • adamların yerine ülkesini kurtarmak için mehmedim ölsün, bunlar burada devletten yardım alsın ve yazları sahilde nargile püfürdesin ve sonrada vatandaşlık versin ve oda yetmiyormuş gibi milyonlarca vatandışının bir türlü atanamadığı devlet kadrosuna atansın. başka da bişey diyemiyorum sözlük. laflar artık boğazıma düğümleniyor. malum şahıs 2023 seçimini kaybetmemek için bakalım daha ne yapacak.

(bkz: suriye vatandaşlığına nasıl geçilir)

yada

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

edit: bazı çomarlar yalan diyorda. e be çomar kardeş sen zaten 110 bin kişiye şimdiye kadar vatandaşlık vermişsin ve ülkenin tüm imkanlarıda adamların elinde.
  • senin vatandaşın açlıktan intihar edecek.
    milyonlarca üniversiteli gencin işsiz olacak.
    suriyelilere yaptığın para yardımı yetmez gibi bir de kendi vatandaşın dururken suriyelilere istihdam sağlayacaksın. hem de kamuda.

suriyelilere sahip çıkan akp tabanı vardı.
    işsiz misin? paran mı yok? ağlama. çünkü gözünün ferini sikerim.
  • kahkaha attıran eylemdir.

üzülmüyorum. toplumumuz okuma araştırma konusunda çok geri olduğu için bu tarz eylemler de normal boyuta inebiliyor.

bizim o kadar üniversite bitirmiş gençlerimiz işsizlikten kafayı yerken elin suriyeli'si senin verginle güzel işlere yerleşiyor. ne diyelim. okumayan araştırmayan sorgulamayan biat eden bir toplum böyle durumlara maruz kalabilir.
  • (bkz: fatih'te intihar eden dört kardeş)

(bkz: 15 kasım 2019 biri çocuk üç kişinin ölü bulunması)

(bkz: atanamayan gencin röportaj sonu ağlaması)

(bkz: sen biraz oyalan duş alayım)

aklıma sosyal yardım almamak için direnen, sonra bu düzenin içinde yitip giden ve fatih’te intihar eden kardeşler geldi.

biraz daha düşününce siyanürle inthar eden aileler geldi.

bu düzen akp çocuklarına ve akp yanlısı suriyelilere güzel.
  • yok anasının anı...
  • ölün olm açlıktan tabii ki suriyeli din kardeşlerimiz işe girecek daha çok sikişip daha çok çocuk yapacak.
  • yazdım yazdım sildim yazdım yazdım sildim. yok ya gerçekten insanların akıllarıyla dalga geçiyorlar çok ciddiyim. bir ara editlerim bunu.
  • bu mültecileri savunan çomarların cebinde çöpe atacak 50lira varsa dünya alem beni siksin. sorsanız iş beğendiremiyoruz, işsizlik yok derler. ben halen ampülcülerin neden oy verenlere köle kartı yaptırmadığına şüpheyle bakıyorum.

her işssize 1 yıl boyunca her ay asgari ücret ödeseniz, masrafınız 50 milyar lira olur.

suriyelilere 7 yıl bakmanın maliyeti: 100 milyar lira
    kanal istanbul maliyeti : 70 milyar lira

başka sözüm yok, bundan sonra açız ama cehape hede hödö diyen olursa aldığınız nefesi sikerim haberiniz olsun.