şükela:  tümü | bugün
 • kural ne bilmiyorum ne olum kaç yaşındasınız siz ya? gören de mafya sanacak bunları. oysa ki akşama kadar barlar sokağında boş yapan tipler kendileri. anlatacak veya gençlere verebilecek bir şeyleri olmadığı için ''yea kural ne bilmiyorum, yea sistemi sikeyim, bi sorun mu var memurrr bey'' zırvalarından öteye gidemiyorlar. gbt açıp baksan bir kuralsızlıkları da yoktur :)
  edit: klibi de izledim. kuralsızlık olarak kapı açık işemesi göze çarptı.
 • ilgiden uzak ne kadar çakma kendrick lamar, çakma wiz khalifa tipli rapçi varsa toplanıp kurdukları enteresan oluşum. bana hitap etmiyor ama baya seveni var gibi.
 • ergenlerin yaptığı, yine ergenlerin dinlediği bi müzik grubu. ben katlanamıyorum. hakkaten 15 yaşında gibi baya tripliler de bunun istanbulla ne alakası var onu anlayamadım.

  şehirle tek bağlantıları özgürce serserilik edebildikleri (serserilik dedikleri de muhtemelen sokakta takılmak, ot içmek vs) kadıköy karaköy gibi nispeten hoşgörülü mahallelerde tüketim kültürünün bi parçası olmaları. biz kadıköyüz biz karaköyüx diyen rapçilerin en büyük yanılgısı o semtlerin onlara ait olduğu. orta gelirli vatandaşların eğitimsiz çocukları olmak dışında tek bi organik bağları yok. kadıköy dedikleri de barlar sokağı, moda sahil filandır. semtin gerçek dokusu, tarihiyle ne bağları olabilir? çok büyük zannettikleri kişisel dertleri dışında da bahsedecek kayda değer bi şeyleri yok.

  diğer yandan bi insan nasıl karaköyde rap yapmakla övünebilir?

  heja daha efendi bi insana benziyor. verselerinde de bunu yansıtıyor.
 • rap eksperi sayılırım. bu çocuklardan bir bok olmaz. muşta adındaki eleman fena değil. şehinşah zaten kendi çapında popülerliği olan biri bu tayfayla takılması dışında kendi ismiyle iş yapıyor eskiden beri. no:1 de hiç ışık yokla patladı bir şeyler dener ama ne kadar kalıcı olur muamma.

  eskinin alaturka mavzerinin selo ve hemstası ile kendi çaplarında takılıp dururlar. ayrıca ceza da seloyla eski arkadaş diye günümüzde iyi rap yapan isimlere örnek olarak bu arkadaşların isimlerini veriyor röportajlarda, objektif bakmıyor. gelecekleri pek yok.
 • efsane türk rap grubu. buradan kendisi demet akalın dinleyip, rap’e saygı göstermeyen ibne yazarlara sesleniyorum. ulan dinlemiyorsunuz tamam, tamam da bari dinleyenlere karışmayın. söyleyenlere karışmayın. adamlar uğraşıp bir şeyler yapıyorlar ve alanlarında son derece başarılılar. gidip de ergen falan demek yanlış olur. rap kültürü bu çünkü ergenlikle bir alakası yok. kendi zevklerinize bakmadan otu boku eleştirmekten vazgeçin artık.
 • dün 26 haziran 2019 future istanbul konserinde ilk defa dinleyip dünyanın en gereksiz rep oluşumu olduğuna kanaat getirdiğim çocuk grubu.

  adamların sistemi şu: asap mob beatini hacıla üstüne bişeler söyle. sistem bu yemin ederim. konserde bunları dinlerken bir beat girdi "asap ferg - work" heh dedim sonunda bitti bunların kafa sikmesi ama yine bunlar söyledi şarkıyı. sonra "asap mob - hella hoes" beati girdi yine bunlar söyledi şarkıyı. sonra "asap ferg - east coast" beati girdi yine bunlar söyledi amk. adamlar bütün asap mob prodüksiyonlarını çalıp üstüne bir şeyler geveleyip rep diye yediriyor. harbi kansersin türkçe rep.
 • bir adet komünist-sosyalist takılıp mustafa kemal karşıtı bir tv'ye röportaj veren,
  bir adet sözde esrar karşıtı ama uyuşturucu nöbeti geçirip saçmalayan,
  bir adet (belki daha fazla) sübyancı ,
  bir adet rakı kazanına düşmüş misali doğuştan ayyaş,
  bir adet flow fukarası,
  bir adet de saf vasıfsız barındıran oluşum.

  stilinden tut sahnede kullandıkları altyapılara kadar tamamen araktan ibaret bu arkadaşların, binlerce liralık aksesuar, kıyafet, ayakkabılarla varoşlar bizim, biz sistem karşıtıyız demeleri de "yaptıkları işlerin ikiyüzlülüğünün en büyük örneği".

  tarzınız en azından benim sikimde değil de, bir şeyi savunmadan önce savunduğunuz şeyin ne olduğunu öğrenin. yoksa 17'lik liselilerden başka kimse sizi siklemez, elin twitch yayıncısına bile maskara olursunuz. benden söylemesi.
 • bir metal müzisyeni olarak rap konusunda yalnızca ortalama bir dinleyiciyim. ancak çok gözüme batan bir durum var. kabaca tabirle süslü kadıköy moda cocuklarının ghetto ve varoş kültürüne gangsta rapper ayaklarıyla çöreklenmesi tam olarak hayali ihracattır. şam ve maestro'yu severim ama bu istisnalar kaideyi bozmaz.

  edit: (bkz: samil oymakin evinin basilmasi)
 • dün 110 adlı albümleri çıkan rap grubu.
  son günlerde yaşanan olaylar dışında yaptıkları bu albüm benden tam puan aldı gerçekten beklenenden iyi bir iş çıkarmışlar.
  lirikler, beatler güzel hissettiriyor boş şarkı yok diyebilirim son zamanlardaki (jenga, ne bakıyon dayı dayı gibi).
  yaşanan olaylar bir tarafa sizi her zaman dinlemeye devam edeceğim, peace!
 • şöyle bir konser videolarına denk geldim. olm onlar nasıl hareketler lan. şarkıyı söyleyemiyorlar. sahne performansları berbat, girilen tripler rezalet. sonuç olarak en az kızlara attıkları mesajlar kadar konser performansları da bombok boş bir oluşum.