şükela:  tümü | bugün
  • beni sinir eden çocuk. bu cins çocuğu olanlarla mümkün olduğunca görüşmemeye çalışıyorum. bulunduğumuz ortamlarda bu cins çocuklara hiçbir sevgi, şirinlik gösterisinde bulunmuyorum.
  • işe yaradığını biliyorsa kolay kolay huyundan vazgeçmeyecek çocuktur.
  • cok etkili bir silaha sahiptir. silahlandiran ebeveyn, amca ve teyzeler sag olsun.
  • azıcık sabır ile düzelecektir. yeterki ebeveyn iradesi sağlam olsun. her ağladı diye istediğini yapan ailelere söylüyorum en çok ağlayan 4 saat ağlar, ilk gün 4 saat sabır gösterin gelecek 20 yıl rahat edersiniz.
  • içinde yaşadıkları toplumun medeniyet seviyesi yükseldikçe sayıları düşen çoçuklardır.
  • derhal iyi bir eğitim verilmezse hayatı boyunca ağlayarak her sorunu çözebileceğini düşünen insancığa dönüşecektir.
  • ben de sinir olurdum; şu an çocuğum öyle. istediğini yaptıramıyor ancak devamlı ağlıyor. iki yaş sendromu mudur artık ne haltsa geçicek elbet diye sabrediyoruz eşimle. ama o sese maruz kalmak gerçekten çok güç zamanında çok mu kınadım birilerini bilemiyorum allah başıma verdi :) bazen ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum çocuk gelişimi de okumuş olmama rağmen, karşıma alıp konuşsam anlamıyor çünkü neden-sonuç ilişkisi kuramıyor, mantık yürütemiyor. sanırım 4-5 yaşına kadar böyle.
  • çocukla değil anne-babasıyla alâkalı bir durumdur.çocuk gelişim süreci içinde kendine göre stratejiler belirler.anne-babanın verdiği tavizler sonucunda çocuk denilen birey bu tavizleri avantaja çevirir ve ağlamayı bir silah olarak kullanır.genelde erkek çocuklarda daha sık görülür.en azından benim gözlemim böyle.
    herkes evladını sever ama her istediğini yapmak ona yarar değil zarar getirir.arsız dediğimiz-ağlak dediğimiz çocukların temelinde bu vardır.demem o ki böyle ortalık yerde kafa ütüleyen,her istediğini yaptırmak için kendini yerlere atan,etinden et koparıyormuş gibi ortalığı yıkan bir çocuk görürseniz o sövdüğünüz cümleleri anne-babası için kullanın .sonuçta çocuk çocukluğunu yapıyor.
  • büyüdüğünde yasakçı zihniyete sahip olacaktır.
  • yaşı büyüse de kendi büyümeyecek olan çocuktur