• işe yaradığını biliyorsa kolay kolay huyundan vazgeçmeyecek çocuktur.
  • cok etkili bir silaha sahiptir. silahlandiran ebeveyn, amca ve teyzeler sag olsun.
  • azıcık sabır ile düzelecektir. yeterki ebeveyn iradesi sağlam olsun. her ağladı diye istediğini yapan ailelere söylüyorum en çok ağlayan 4 saat ağlar, ilk gün 4 saat sabır gösterin gelecek 20 yıl rahat edersiniz.
  • içinde yaşadıkları toplumun medeniyet seviyesi yükseldikçe sayıları düşen çoçuklardır.
  • derhal iyi bir eğitim verilmezse hayatı boyunca ağlayarak her sorunu çözebileceğini düşünen insancığa dönüşecektir.
  • çocukla değil anne-babasıyla alâkalı bir durumdur.çocuk gelişim süreci içinde kendine göre stratejiler belirler.anne-babanın verdiği tavizler sonucunda çocuk denilen birey bu tavizleri avantaja çevirir ve ağlamayı bir silah olarak kullanır.genelde erkek çocuklarda daha sık görülür.en azından benim gözlemim böyle.
    herkes evladını sever ama her istediğini yapmak ona yarar değil zarar getirir.arsız dediğimiz-ağlak dediğimiz çocukların temelinde bu vardır.demem o ki böyle ortalık yerde kafa ütüleyen,her istediğini yaptırmak için kendini yerlere atan,etinden et koparıyormuş gibi ortalığı yıkan bir çocuk görürseniz o sövdüğünüz cümleleri anne-babası için kullanın .sonuçta çocuk çocukluğunu yapıyor.
  • yaşı büyüse de kendi büyümeyecek olan çocuktur
  • çocuk lan bu. ya ne yapacaktı ?
  • küçükken hiç yapamadığım durum
  • akıllı çocuktur.
    zira ağladığında ona her şeyi yapan iki salak ebeveyni olduğunu çözmüş ve kendi oyununu yaratmış, oynayıp oynatmaktadır.

ama tabi her zamanki gibi anaya babaya değil, çocuğa kızılır bizim toplumda.
    "yahu buna disiplin verememişsiniz" demezler, "ay ne şımarık eheh" derler.

eğitim çok önemli ama, önce disiplin.
    neden-sonuç ilişkisi veya mantık kurma gibi şeyleri, neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini aşılamadan beklerseniz, sadece beklersiniz.

gereğinden fazla duygusal olursanız üzüldüğünüzle kalırsınız. ve hep kullanılırsınız.
    önce disiplin, sonra eğitim.
    toplum böyle kalkınır, orman böyle çiçek açar.
    çocuklarınızı düzgün yetiştirin.
hesabın var mı? giriş yap