• neden isteyince olmamakla istemeyince olmak olayı var?

istemeyipte oldurmak insanın elinde olan bir şey mi?

istiyorum,hepsini istiyorum.

(bkz: andy warhol) benide fabrikasına alsın.(bkz: eric forman)'ın bodrumunda ot alıp can ciğer eş dostla kafa bulayım.hiçbirşey olmayacak çünkü istiyorum lanet olası her haltı götüme sokmak istiyorum.

doymuyorum hem yemeye hem yaşamaya hem elimde var olan herbişeye doymuyorum.

derken zaman geçiyor.büyümüyorum.yaşlanıyorum.elimde asık bir suratla dolaşmaktan başka bir sükunet kalmıyor.

edepsizlik hayalde kalıyor,ürkeklik kendimde ve fiziksel olan her yerde.ortasını bulamıyorum.
    bir pastaneye gidipte un kurabiyesi mi yoksa baklava mı almalıyım seçemiyorum.bu kadar keskin olupta oldurduğum,kelimeleri seçip sonuca bağladığım tek şeyse bunun böyle olduğunu bilmek ve kişiliğime lanet etmekten ötesine gitmiyor.

bulanıyorum.renkleri buluyorum.kırmızı yada siyah kalamıyorum.bok rengine dönüyorum.kahverengiye dönüyorum,kahverengi kalıp gebermek üzere yaşıyorum.
  • sır filan gibi kitapların ana temasını oluşturur ve fakat kural değildir.isteyince olmayan şey istemeyince olur diye birşey yoktur, olmuyorsa olmuyordur.böyledir.
  • "geçti borun pazarı" dedirten durum. sık sık yaşarım
  • (bkz: murphy yasaları)
    aramaya inanmayan bizden değildir. taocudur, dombilidir.
  • beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir. bu, evrenin "sen bakarken soyunamıyorum" deme şeklidir.

küçük iskender
  • paul auster'in moon palace romanının kahramanı marco fogg'un sefalet günlerindeki tespitlerinden.

edit: (bkz: isteyince olmayan şeylerin istemeyince olması/@invulnerable)

edit2: (bkz: #20927069)
  • (bkz: kaçan kovalanır)

sen kaç, hayat kovlasın; sen kovala ki hayat kaçsın.
  • günlük yaşam deneyimlerimle hemen ispatlayabileceğim durum.

misal duraktasındır, otobüs gelsin bir an önce diye dua edersin. beklersin, beklersin, beklersin... ama o her on dakikada bir gelen eminönü otobüsü gelmez. gelmez ulan!
    bir sigara yakayım dersin bari. bu sefer de biraz geç gelmesini dilersin ki en azından sigara ziyan olmasın. tüttürürsün şöyle bi...

ama o da ne?
    146b-eminönü-başakşehir!
    işte, adi otobüs gelmiştir...

istenildiğinde olmayan, istenilmediğinde olan şey, her neysen allah belanı versin!
  • istenilen durumun bilinc ustunden bilinc altina kaymasidir.daha sonra istenmeyenin bilinc altindan ustune cikmasidir.
hesabın var mı? giriş yap