• sigara icme yasagi modasinin isyerlerine uygulanmis hali. ulan adamlara o kadar eziyet ediyosunuz, uc kurus para veriyosunuz bi de sigaradan mahrum birakiyosunuz. hayir bunun ucunda verimlilik var, endustri muhendislerinizin bilimum tahlilleri var bre.
  • bir anda yururluge girdiginde sigara icenlerin (%99) 10 dakkada bir disari sigaraya cikip 20 dakka donmemesine ve ofisin bosalip uzun sure dolmamasina sebep olan, yakinda feci sekilde is verimini dusurecek ve vazgecilecegini sandigim salak ve bi o kadar eglenceli gorunmeye baslayan yasak ;)
  • bizim ofistede uygulanan olay.
    çözümüde şöyle..
    sigara içmek isteyenler balkona çıkıyor.
    kışın ne olacak... çok merak ediyoruz.
  • aksini düşünmek bile istemediğim, dünyanın en büyük nimetlerinden biri.
  • diger ofısde iciliyor, burda icilmiyor cunku cogunluk icmiyor..
    bu durumda diger ofise gidiliyor ve fekat bunun zevki olmadigi gibi, ben ne annadim bilgisayar ile ugrasirken tutturmekten..hiii?? -ve ordakiler beni yicek sanirim- -beynim zonkladi resmen icmemekten- -hay allahim?!?!?-
  • iş yerinde sigara içenler kişilerle içmeyen kişiler orta bir yolu hiç bir şekilde bulamayacağı için olması mecbur şey. sonuçta biri bilgisayarının karşısında sigara içmek isterken diğeri de öksürmek istemiyorsa bir çıkar çatışması vardır. ancak sigara içmeyen kişi azınlık olduğu için ona inat sigara içmek veya sigara içen kişi azınlık olduğu için sigara içmesini yasaklamak ne kadar bir çözüm. bardağın yarısı dolu veya bardağın yarısı boş demeye benziyor sanki bu durum. işyerinde sigara içme odası tesis edilmesi en orta yol gibi gözüküyor.
  • patron un sigarayı bırakmasıyla getirdiği akıldışı uygulama.
  • bir zamanlar sahip oldugum mukemmel luks ... ama artik yok, bu yeni "besiktas vakiflar bankasi subesinden" bozma ofiste her uc kisiden ikisi iciyor ... bir gun delirecegim ve her uc kisiden ikisi olecek ... allahtan bizim odada icilmiyor, ama sigara dumani bulunmadigi ortamlara osmosis yolu ile girmeye meyilli bir kimyasal madde ... devlet dairelerinde bile yasak iken, pek cok ulkede bile yasak iken ne alaka diye dusunmeden edemiyorum ... icmeyenlerin sagliklarini ve temiz hava soluma ozgurluklerini hice sayan icenlerin, karsi cikmakta zarar gormedikleri mukemmel uygulama ...
  • sigaranın en büyük zararı belki de bağımlılık yaratması, yokluğunda çalışma performansını olumsuz etkilemesidir. ofislerimizi, sigaradan, sigara külünden, kül tablasından, dumandan, otlaktan arındırmak elbette medeni bir durumdur. hatta başlamışken masaların üzerlerinde salata yenmesinden, keyfi yüksek seslerden de arındırmakta fayda vardır. psikolojiyi de sağlığın bir parçası olarak görüp bazı kişilerden de arındırmaya kadar iş vardırılabilir. lakin birinci cümlede bahsedilen durum mevcuttur.
  • tiryakilerin büyük çoğunluğunun kullanmayanlara verdikleri müthiş rahatsızlığı hiç umursamamaları veya tahmin bile edememeleri sebebiyle eğer ortam istisnasız herkesin sigara içtiği bir yer değilse uygulanmasını şart gördüğüm yasak.
hesabın var mı? giriş yap