• türkiye ekonomisinin kötü gidişatına çare bulmaya çalışan vasat ekonomistlerin fiks yorumu.
  • dedi ama şuna cevap vermedi nasıl??
  • işsiz kalınca ailedekiler para kazan derler. aynı mantık. fakat farklı bir durum söz konusudur. türkiye'de iş alanlarının bitmesinden öte kaynakların verimsiz kullanılması yani yönetenlerin ekonomik olmadığından kaynaklanır. ilk önce sorunun kaynağını değiştireceksin. yönetenler değişmesi gerekir. aynı ekonomik davranışlarla bu ülkede istediğin kadar iktisadi kavram üret bir şey değişmeyecektir.
  • fakirlikten kurtulmak için zengin olmamız lazım.
    zengin olsak, kimse fakir olmaz.
  • (bkz: larinksi aşağı indirip oblik kaslarını sıkmalıyız)

iyi de istedin diye inmiyor bu larinks?! iyi de vücudunun en merkezi yerindeki kası izole olarak nasıl sıkıyorsun?!
  • manası;
    rus kızlarını buraya ithal edeceğimize, bizim erkekleri oraya ihraç edelim dir.
  • cebinden çıkan cebine girenden fazlaysa borç içinde yüzersin.

kazancını arttırmalı, ya da harcamalarını kısmalısın.

hiçbirini yapma, sonra ekonomi niye kötü?
  • tüketim ekonomisinin girdabında savrulmuşların dilinde pelesenk olmuş bir söz dür. üretmezsen tüketmeye mecbur kalırsın, tüketirsen tükenmeye mahkumsun dur.
  • haldeki hamala sor o bile bilir. sen yeni mi öğrendin a benim durgun zekalı ekonomistim.
  • çok zor olandır, çünkü ihraç ettiğimiz ürünlerinin çoğunun ara malları (ham maddeleri) ithalat yoluyla geliyor. incir, üzüm sattığımız 70 sene önceki dönemlerde geçerli olabilirdi bu önerme.
hesabın var mı? giriş yap