• uzak kalmak zorunda olduğu uyuşturucu canavarı/kahramanıyla şöyle bir diyalog geçen fake dj frank karakterinin hikayesinin anlatıldığı, öylesine karşınıza çıkabilen ve çok eğlendiren mockumentary:

--- spoiler ---

hi.
    i'm actually thinking about
    giving it a bit of a break.
    of course i fucking love you
    how can you say that?
    i just think we don't necessarily
    bring out the best in each other
    not always the best thing for me.
    it's my problem.
    it's not your problem
    you know what i mean? why can't we
    just be mates for a little bit?
    i could just give you a ring
    every few weeks, you know?
    just make it a little bit more casual.
    couldn't we do that?

--- spoiler ---
  • kötü film değil ama biraz fazla abartılmış gibi geldi bana. yani izlemesi keyifli güzel hikayesi var, olayı iyi vs. ok ama, müthiş değil... yine de zaman varsa kaçırılmaması lazım. izledim, izlediğim için mutluyum.
  • o ışıklı, gürültülü ortamın arkasında nasıl bir tutku yattığını gösteren çok güzel bir film. soundtracki de filmden bağımsız sıkılmadan dinlenebilen türden.

(bkz: absolutely stunning)
  • sağır bir adama "i' m leaving you" dendiğinde cevap olarak altına sıçmış zihinsel engelli çocuk gibi manasız manasız attığı bakışların insanı gerçekten ağlatabileceği bir film. ayrıca harbiden ultra komik sahneleri de var, biraz kara mizah olayına girip işi de tadında bırakmışlar, iyi de olmuş.

kısa süre sonraki ilave editi: coke badger sahnesi izlenmeden ölünmemeli.
  • hiç bir kurgu, hiç bir cinlik içermemesine rağmen gülerken ağlatan, ağlatırken güldüren, bu denli vurucu olup kıymeti anlaşılamayan nadir filmlerden.**
  • bir site vardı bu filmi based on true story göstermek için. filmdeki dj elemanımızın official sitesi gibi düzmüşlerdi siteyi. hoştu, ben de inandıydım "ohaaa gerçekmiş laaan" diyerekten. senaryosu gerçek hikayeden uyarlanmış gibi ama harbiden.
  • senaryosu gerçek bir hikayeden uyarlanmasa bile, genel olarak dj modellerinin yaşamlarına güzel bir örnek olabilecek film.
  • çok çok iyi bir film.
  • paul kaye'in başrolde çılgın attığı, oldukça akıcı ve ilgi çekeici, kurmaca biyografi-belgesel. keşke aralara daha çok club sahnesi yerleştirilseydi. dediğim tek keşke bu filmde.
hesabın var mı? giriş yap