şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jeofizik muhendisligi egitimi veren universiteler arasında en yuksek puanla jeofizik mühendisi öğrencisi alandır.
  her sene 30 ogranci alir. 4 sene boyunca alinan muhendislik formasyonu, ingilizce, bilgisayar (istege gore ikinci bir yabanci dil) konularinda yetisip, gelistikten sonra mezun olunur. jeofizik muhendisi olarak is bulabilmek icin turkiye de birkac devlet kurulusu, birkac ozel zemin, insaat firmasindan baska pek de is imkani yoktur. ituden mezun olanlar cogunlukla bu islere girismeye gerek duymadan, aldiklari formasyon ve itu diplomasi sonucu ozel sektorde herhangi bir alanda ise girebilirler. seneye gore bir veya iki mezunu yuksek lisansa devam ederek universitede kalma yollarini dener veya yurt disinda jeofizik egitimine devam ederek turkiyedeki universitelerden birine ogretim gorevlisi olarak doner (ya da hic dönmez).
 • mezunları jeofizik mühendisliği yapmayan bölüm. en yüksek puanla öğrenci almaları nedeniyle, kibirleri o kadar tavandadır ki, bir süre sonra -farkında olmadan- jeofiziği bile küçümserler ve jeofizik dışında iş olanağı ararlar. halbuki, bir kazım ergin'e, bir nezihi canıtez'e, bir ahmet ercan'a, bir haluk eyidoğan'a muthiş jeofizik çalışmalar yaptıran bu bölümün mezunları bu olmamalıydı.
 • mustafa emin demirbağ gibi mükemmel bir adam bölüm başkanlığını yapmaktadır.
 • 26 türkçe eğitim, 26 ingilizce eğitim olmak üzere bir yılda aldığı öğrenci sayısını 52'ye çıkartmış bölüm
 • (bkz: #52819491)

  başka bir bölüme geçme hayalleriyle bölüme gitmeyin.bölümün çoğu bu saçma hayalleri ile ve itü etiketi için giderler.

  tavsiyem gitmeyin bu bölüme, sevdiğiniz işi yapın. kumar oynamayın. okul değil bölüm seçimi yapın , sevdiğiniz bölümü seçin
 • bu konuda yeşillenmem lazım