• depremleri önlediklerini unutmayalım.. içimizden yüz kişiden birinin yaptığı iyilik ayakta tutuyor bastığımız yeri..

yüzde birlik dengeye yarıyorlar.
  • iyi insan olmaya inanmıyorum ben. iyi insanlar iyi olduklarını düşündükleri şeylere başkalarını zorlamayı iyilik zannediyor çünkü. etrafındaki kimseye zararı olmayan insan olarak değiştirilmeli bu kelimenin anlamı...
  • kesinlikle katildigim gorustur,iyiler hep kaybeder
  • neden yaptığım iyiliğin yada iyi biri olmanın bana bir karşılık getirmesini beklemeliyim ki? bu beklenti insanı iyi biri yaparmı ki?
  • iyi olursanız çok düşünürsünüz az yaşarsınız birde çok kazık yer acaba bu bunu niye yaptı diye kendinizi yersiniz..kötü olursanız o kişi size yaptıklarını istemeden yapmış olur kafası rahat olur fazla düşünmez uzun yaşar mikrobunu bolca etrafa saçar birsürü kendi gibisinden üretir.siz yinede iyi olun tabi.
  • bir işe yarasın diye yapılmadığındandır.
    lan zaten bi işe yarayacak diye iyilik yaparsan çıkarın olur mal, bu da seni iyi bi insan yapmaz. lanet olası pragmatistler sizi.
  • muhteşem bir tespittir.
  • iyi insanlar, güçlerini, yaşayan insanların hayatlarında pozitif değişiklik yapabilme yetisinden alır. bu onların yaşamak için ihtiyaç duyduğu enerjidir. iyi insanlar, "ben iyi bir insanım" demez. baktıkları bütün insanlarda kendilerini gördüklerinden, bütün insanları kendileri gibi algılar. onların kendilerine ait dünyaları vardır. onlara zarar verdiğini düşünen insanlar zarar veremiyordur, zira onların çevrelerini saran koruyucu çeper, görmüş oldukları zararı hissetmelerini engeller.
  • önce iyiliği tanımlamakla başlanması gereken ifade.
  • bir yahudi atasözü der ki: iyilik yapma, görevin olur.

bir türk atasözü de der ki: acıma yetime, döner kolay g.tüne.

bu yüzden iyilik yapıp da bir karşılık veya takdir bekliyorsanız fena halde yanıldığınızın resmidir. iyiliği, iyi bir insan olduğumuz için yapmalıyız. insanlık için… hiç bir işe yaramayacağını bilerek... iyiliğin bizzat kendisi varlığını sürdürsün diye.

zaten iyilik yaptıklarımız da zaman içinde bize düşman olurlar. çünkü iyilik, o insana, zayıf ve yardıma muhtaç bir anını hatırlatır. ve insanlar, kötü anları çağrıştıranları pek hatırlamak istemezler.
hesabın var mı? giriş yap