• ıyi insanlar sayisal olarak siradan insana gore ( bu siradan marjinal karsiti degil, bana dokunmayan yilancilar) yanciya , nemaciya gore fazla ama gucsuz ayni zamanda iktidarlar ( herhangi bir erk) tarafindan kolay gözden cikarildigi icin sinmis.

yoksa onca siir, muzik, resim bu zamana kadar nasil gelirdi. dunya hala biraz sirinse onlarin cok etkisi var.
  • iyi insanla iyi havaya doyulmaz.
  • er kişi buhranlı zamanlarında çevresindekilere bakarak bu önermenin doğru olup olmadığını tespit edebilir. oranlama yapacaksak pay kısmında sadece iyi insanlar olurken, payda kısmında kötü+bana dokunmayan yılancılar olmalıdır.
  • kamera ve mikrofon ile yaklaşıldığında herkes bir zeki müren aslında.
  • iyi insanların kötü insanlar tarafından sikile sikile kötü hale getirilmesi durumudur.
  • gerçekten kötü olan insan sayısı oldukça az. genel problem ifade sıkıntısı. dolay, ima, baskı... mahalle baskısı, süper ego, şu bu... kendini baz alarak düşün, cidden böyle.
  • ben iyiyim lan. demeyin öyle.
  • kötü adamlar reyting alır.
    iyiler prime time kurbanıdır.
    mevzu kesinlikle yönlendirilmenin başarısıdır.
    münferit bir olay veya olumsuzluk mevzusu haberi medyada, sokakta, çarşıda feşmekanda nasıl algı yaratıp insanlar arası tepki oluşturyor farkındayız.
    netice itibariyle daha fazla iyi insanlardan konuşmak çözümdür.
    toplum iyi insanları ön plana çıkardıkça bu başlıktaki saptanan düşünceler iyilik yarışında ne yapabilirime evrilecektir.
  • 1960'larda yaşasaydım yine aynı olur muydu diye düşündüğüm durum.
hesabın var mı? giriş yap