• kör adam o gece düşünde kör olduğunu gördü.((bkz: jose saramago)(bkz: körlük)
  • herkes boşlukta yer alan şeylere dikkatini verir, ama boşluğun kendisine kim dikkat eder? şimdi'nin gücü, eckhart tolle (sayfa 153-akaşa yayınları )
  • cümle değil, cümleler.

"yoksa önemli olan her yolu deneyerek ayakta kalmak, dayanmak, her yeni uyanışta kendini yeniden tanımak, sonsuza kadar kendi geçmişinin izini sürmek miydi? evet, istediğim buydu. ölümden sonra da yaşamak. yok olmamak.

o zaman var olma uğruna cehennemi bile kabul edersin."
  • "hala bir sözcüğüne, bir bakışına , bir hareketine ihtiyacım var, ama sonra ansızın kendi hareketlerimde seninkileri hissediyor, sözcüklerimde sözcüklerini duyuyorum. giden herkes sende kendinden bir parça bırakır.
    belleğin sırrı bu mu? eğer öyleyse kendimi daha güvende hissediyorum; çünkü asla yalnız kalmayacağımı biliyorum."

"korktuğumuz şeyleri uzaklaştırmak için yapabileceğimiz tek şey, onları anlatmaktır"
  • "yüreğini kolla aureliano,ölmeden çürüyorsun"
    yüzyıllık yalnızlık
  • keşke sadece tembellik yüzünden hiçbir şey yapmıyor olsaydım, tanrım o zaman kendime ne büyük saygı duyardım, tembellikte olsa belirli bir özelliğe sahibim, buna eminim kendime saygı duyardım. benim için " kim bu adam" diye sorulduğunda "tembelin biri" cevabını verirlerdi ki, bunu duymaktan da son derece hoşlanırdım.

(bkz: zapiski iz podpolya)
  • "sonra o zaten minnacık haliyle çalışıp duran şeye kıyıyorlar. tuhaf değil mi? hepimizin kalbini kırıyorlar. ne kıymetli kalplerimiz var oysa. tek beslendiği bu cefakar şeyin, incelikler. onları esirgiyorlar. bütün bedenle yıllardır, hiç durmadan başa çıkabilen, binlerce meseleyle başa çıkarken hep devam eden, hep devam eden o gayretli kasımıza, inceliksiz sözleriyle dokunuyorlar. durmuyor kalp o zaman, çıt edip soluyor.
    bir kalbin solmasından daha kötü ne olabilir?"

(bkz: ece temelkuran)
    (bkz: ikinci yarısı)

itiraf editi: evet, romantik bir anıma denk geldi.
  • kalabalık, yalnızlık; etkin ve verimli ozanın birbiriyle kolayca değiştirebileceği eşit deneyimler, yalnızlığını kalabalıkla doldurmasını bilmeyen kişi telaşlı bir kalabalık içinde yalnız olmasını da bilmez.

-kalabalıklar-
    (bkz: le spleen de paris)
  • "yolculuk...." diyorum.
    mahir başını sallıyor, "içimizdeki taşlar yerine oturuyor," diyor.

(bkz: barış bıçakçı)
  • "... demek ki insanlar benden inanmak kabiliyetini almışlar..."

(bkz: kürk mantolu madonna-sabahattin ali)
hesabın var mı? giriş yap