• seyretmesi pek zevkli belgesellerle dolu kanal.
    yalnız o diil de, bu sabah elazığı geziyorlardı, böyle hani "aah nerde o eski saygı sevgi? elazığ böyle miydi?" diyen bi sürü insanla konuştular. yaşlı bi amca hepimizi öldürdü gülmekten.
    fırıncı ihtiyar amca fırında uyuyakalmış oturduğu yerde. bunlar aniden girince, korkuyla uyandı.

- selamınaleyküm hacı dayı, nasılsın?
    - e eyiyim. tam daldıydım.
    - nasıl?
    - tam da daldıydım deyirim.
    - aa. hacı dayı. eski elazığ nasıldı? şimdiki nasıl? bir anlatsana bize. eskiden nasıldı bu şehir?
    - gine aynı beyleydi.
    - aynı bugünkü gibi miydi? yok mu bi değişiklik?
    - yok. beyleydi aynı.
    - ...??!
  • bilgi bombardımanı yapmaktan ziyade hissettirmeyi ve farkındalık yaratmayı önceleyen muhteşem belgeselleriyle yaşam sevinci aşılayan, bizi bizden alan kanal.

ilk türk belgesel kanalı olmak üzere çıktığı yolculukta temalarını başarıyla belirlemiş, kuşaklarını oluşturmuş, bilim-sanat dengesinde altın oranı bulmuş ve kendi üslubunu yaratmış durumdadır. durduğu yere baktıkça bu memleketten tarihin en iyi belgesel kanalının nasıl çıktığına şaşırıyor, her şeye rağmen önemli bir eğitimli insan gücümüzün olduğuna inanmaya başlıyorum.

kuşkusuz kanalın sürekli olarak çalıştığı şarküteri prodüksiyon da aynı övgüleri sonuna kadar hak etmektedir.
  • yıllardır tv sektörünün içindeyim bu kadar samimi işler yapan bir kanal görmedim. yakında işimi gücümü bırakıp karın tokluğuna bu kanalda çalışabilirim.
  • bu ülkede yapılan en güzel işlerden biri olan kanal. bütün programları keyiflidir. kanalın tüm emekçilerinin işini ne kadar iyi yaptıkları her yayında ayrı hissediliyor. digiturk ün benden yıllardır para alabilmesinin tek sebebidir. iyi ki varlar.
  • serengeti kaplanlarından ziyâde sivas kangalları, masai mara zebraları yerine anadolu rahvan atlarını, devâsa gökdelenler yerine yurdum tarihi yapılarını, katil balinalar yerine karadeniz hamsisini, mega şehirler yerine yurdum kasabalarını, havadan giden hızlı trenler yerine tcdd'nin emektar trenlerini, las vegas kumarhaneleri yerine belde kıraathanelerini, uçak kazaları yerine kapadokya balonlarını, amerikan uçak gemileri yerine istanbul vapurlarını konu alan belgeseller hazırlayıp sunan güzide belgesel kanalı.

digitürk'ün tek güzel yanı, tutunacak en sağlam dalı.
    kanal kirliliğinde, yanaşacak sakin bir liman aranırken rastlanıp, herhangi bir programı kıyısından köşesinden izlenmeye başlanınca; insan 4-5 saattir kanal değiştirmediğinin farkına varabiliyor.
  • venedik de yapılan hot bird tv odulleri final gecesinde diger iki aday polonya dan discovery historia ile fransa dan escales ı geride bırakarak avrupanin en iyi belgesel kanali odulunu alan tv.
  • yeni bir programını izledim. artvin'de geçiyordu. programın ne bir sunucusu ne de bir anlatıcı dış sesi vardı. sadece yöre insanını ara ara konuşturarak programı hazırlamışlar. ve izlerken bunu programın sonunda farkettim. o kadar güzel ve akıcıydı ki bir sunucuya ihtiyaç duymadım izlerken. çok güzel işler yapıyorlar.
  • sadece bu kanalı izlemek için her ay dijitürk'e para ödüyorum. zaten haber ve iz tv dışında bir şey izlediğim söylenemez.
    türkiye'yi aşan bir belgesel algısı var bu kanalda.
    şiddetle tavsiye ederim.
    edit: viral reklam kesinlikle içermez. gerçekten televizyon bir tek iz tv izlemek için icad edilmiş olsa bile değer.
  • türk televizyonlarında abuk subuk yarışmalar, aşiret ve mafya dizileri dışında seyredilebilecek yayın yapan tek kanaldır.

"ulan bizim memlekette bu da mı varmış? ulan hemde yan sokaktaymış." dedirten programları yayınlayan kanal.

reytingi az olacaktır duyarsız memleketimde ama ömrü uzun olsun inşallah.
  • arkadaş tam olarak olayı nedir bilmiyorum ama kalite kokuyor bu kanal. (iz hd)

böyle geçişleri, yayın akışını sundukları o reklam araları bile bi güzel, kaliteli. bikaç defa doğa kokan mis gibi bir kaç programa denk geldim. izledikçe kendimi iyi hissettim, boşu boşuna ekrana bakmıyormuşum gibi hissettirmesi bile yeterli. umarım bozmaz kendini. yani burası türkiye, bişey rağbet gördükçe boku çıkarılıyor biliyorsunuz. güzelim belgesellerin içine ürün yerleştirme yaparlar falan şaşırmam.
hesabın var mı? giriş yap