• aradım mamafih bulamadım bu tarz bir kılavuz.

izmir'de süpersonik döner yapan yer pek olmadığından baydöneri olsun hd iskenderi olsun çoğalmaktadır.

bu noktada bu tarz bir toparlama yaparak gelecek nesillere bilgi aktarmak boynumuzun borcudur.

can döner i tek geçerdim eskiden ama yeni yerine gitmedim.. bozdu diyenler var, eski gücünde değil diyenler var.

altın kapı altın döner filan fiyat/performans olarak pek matah yerler diil kanımca. ikisi de bostanlı’da tutturamadı zaten.

karşıyaka çarşıda sakıpağa nın oturacak doğru dürüst yeri olmadığı gibi sahibi olan ve ara ara kasada duran elemanın sevimsizliği insanı mekandan itmektedir.

buca kasaplar denen mevkide yine ekmek arası ağırlıklı olmak üzere güzel döner yapmaktadırlar ancak merkezi olmayan bu lokasyonlara ancak yakınında oturanlar gitmekte, ayrıca bu mekanlar sadece öğlen servisi yapmaktadır..

bi çok kişiden methini duyduğum gaziemirdeki ekmek arası dönerci bilmemne usta, 11:45 de dükkanına gittiğimizde bize 13:30 a kadar döner veremeyeceğini zira ön siparişle çalıştığını, dükkanın o an için boş dönerin ise hazır olmasının hiçbir önemi olmadığını vurgulayarak hem takdirimizi hem de alabildiğince nefretimizi kazanmıştı.

urla'da dönerci ibrahim usta oraya yolu düşenler tarafından denenebilir. o güzeldir bak.

editing: bugün baktım ki bu klavuza ilgi büyük ben de bir iki ekleme çıkartma yapayım dedim..

bu başlığı açmış olmanın en büyük faydası bana gerçek bursayı öğretmesi oldu.. zira hakaten izmir'in en şahane döneri orada diyebiliyorum artık..

sonrasında, antepli ramazan usta yeni yerinde dönerle çok güzel işler yapıyor.. şiddetle tavsiye edilir.

folkart towersın altına açılan döner mutfak istanbul'da kes tabir edilen döneri başarıyla uyguluyor.. denenmelidir..

ilk yazdığımda sakıpağa'ya haksızlık ettiğimi farkettim. sonuçta ekmek arası döner için her daim tercih ettiğim bir yerdir..

gaziemir'deki yerin adı şaban usta imiş sonradan hatırlattılar, ama hala yemişliğim yok. kapısından çevrildikten sonra bir daha da uğramam.. çöktüler o dükkana filan diye de duydum ama bilemiyorum..

çimen döner var bostanlı'da.. bazlama arası güzel döner yapıyor.. yenilebilir.

ışıkkent ayakkabıcılar sitesinde yeşil döner'i keşfettik.. o tarafa yol düşenler denemeli mutlaka..

izmir ' de güzel döner yenebilecek yerler konusundaki eyyorlamam şimdilik bu kadar.. siz de tavsiye ettiğiniz yerin burada gözükmesini istiyorsanız bana mesaj atın, gidip yiyeyim, sonra gelip yazarım.. neticede döner bir sevgidir, döner bir aşktır. dönerle kalın, dönekalın..

yıllar sonra editi: olm manyağın biri de bu başlığa yazmış ki "bir insan neden özellikle döner yemek ister ki izmirde"

izmir'de yaşayıp döner yemeyi sevdiği için olmasın. bursa'ya mı gidelim döner için?
  • şirinyer'de kadıoğlu restoran ve çimen döner
    gümrük'de dönerci orhan
    kemeraltın'da adını hatırlamıyorum ama kızlarağası'nda, çiçeklerin altında yatay döner yapan ve bütün turistlerin döner yediği gibi aralıksız fotoğraf çektiği mekan
    optimum'da ekmekiçi (hosta'nın dönerinden daha iyi)
  • dönerci vahap: karşıyaka'da mevlana camisinin karşısında. sadece yarım ekmek var ona göre gidin.

özkaradaş döner: gıda çarşısında.

dönerci özer: şirinyer izban'dan iki sokak sonra. sadece dürüm ve ekmek arası.

ankara dönercisi: kemeraltında, konak'tan girince sağ tarafta kalıyor. döneri güzeldir. en azından orhan'dan, can döner'den falan iyi. onlar gibi büyük bir köfte takmıyor, döner diye.
  • gözlerimin karşıyaka çarşı'da mis döneri aradığı liste. sadece ben mi seviyorum lan orayı?
  • kadifekale'de tokay büfe
    üçyol'da gökalp döner. ıkisi de küçücük dukkan.3-4 gibi biter ona göre gidin
  • balçova'da bir yerlerde enbordo döner evi var. tam yerini bilmiyorum, çünkü hep yemeksepeti'nden söyledim. muhteşem.
  • kelebek döner: nergiz çarşı'da. dedebaşı tarafına doğru.

kardelen döner: yeri atakent civarında herhalde. hep yemeksepeti'nden söylediğim için tam yerini bilmiyorum. lavaşı da çok güzel. ben bu insanlara küstüğüm için artık sipariş vermiyorum. ama berkeleyci değilim ben, yani güzel bir döner eğer ben yemiyorsam da güzel bir dönerdir. siz yiyin.
  • sakıpağanın dönerinden memnunum. hem kemeraltı'nda hem de karşıyaka'da şubesi var.
  • döner yenecek yer ile gelişmişliği bir tutan , zaten mal olduğunu bütün sözlük ahalisinin bildiği malı tekrardan ortaya çıkarmıştır. döner yenecek yerin çokluğu ile gelişmişlik seviyesi aynı he , bu mantıkla dün gelişmiş diye örnek verdiği dubai'de yaklaşık 1.5 milyon adet döner restoranı olması lazım değil mi mal ?
  • mis döner: karşıyaka çarşı'nın içinde, sakıpağa döner'in hizasında, sakıpağa döner de iyidir ama pahalıdır boyutlarına göre.

tombul döner: buca'da kasaplar sokağının arkasında yer alan bir dönerci, %100 et kullanılır, yediğim en güzel döner oradaydı. buca heykele giderken bir dükkan daha açtılar.

ankara yaprak dönercisi: kemeraltının hemen girişinde (valiliğin oradan girerken) sağ taraftar mütevazi ama muazzam lezzeti olan yılların dönercisi. favorimdir.

bu üç dönerci favorimdir, tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap