• tüm gece olduğu gibi sabah 07'de kalktığımda da musluğu açıp tıss sesini almamla , hani 23'ten sabah 09'a dek su verilecekti bizim bölgelere dedirten, bilgi almak için verilen telefonun sürekli meşgul çalmasıyla beni iyice geren hadise
  • büyükşehirler arasında su sorunu en fazla olan kent, izmir'dir. bundan dolayı 2008 yılı ağustos ayı itibariyle su kesintileri, arsenik değeri 10 mg.'a indirildiği için bir günde arsenikli olan suyumuz hakkında "arsenikli su içiriyorlar bile bile!.." teraneleri yeniden gündeme gelmiştir. baraj sahasında altın arama izni veren hükümetin, iş su toplamaya gelince su koyvermesi, yaklaşan yerel seçimler hesabıyla mı yapılmaktadır, yoksa gavurluğumuz mu cezalandırılmaktadır bilinmez. ancak izmir için su projeleri -ki izmir için üç aylık su rezervi kalması başlığında ayrıntılı anlatılmıştır- sonuçlandırılmıştır ve sonuçlandırılmaya devam etmektedir. hani destek olmuyorsunuz, bari köstek olmayın desek de, hükümetimiz de bize hak verse, çözülmeyecek bir sorun değildir.
  • (bkz: #13887921)
  • bugün itibariyle konakta bazı mahallerde 30 ocak 2009 cuma akşamına kadar sular tekrar verilmeyecektir. bu duruma hazırlıksız yakalanan biri olarak ne yapılacağı merak edilmektedir.
  • az önce haberi görüp kafamı duvarlara vuruğum haber. 36 saat mı oluyor yani kafam çok karıştı. yıl olacak 2014 bu nedir akıllara zarar.

http://www.egehaber.com/…er/izmir-de-su-kesintisi-/
  • güldüren, güldürürken de düşündüren olaydır.
    2 yıldır izmir'de yaşıyorum 3 kez uzun süreli su kesintisi nedeniyle mağdur oldum. e kardeşim, madem su sisteminde sorun var, alternatif bir çözüm bul. ha bulamıyorum diyorsan, seçim zamanı oy isteme insanlardan. zira, çözüm sunmadıktan sonra sana oy verenlerden ne farkın var?
    hadi su kesintisi bir kenara... izmir'de yaşayanlar bilir küçükpark'ın halini, resmen "no country for all people". ne kaldırımda yürüyebilirsin ne de yolda. kaldırıma çıkayım desen, park etmiş arabalar. onlar yoksa, yola kadar sıralanmış sandalyeler ya da tezgahlar. hani sosyal demokrat belediyecilik? sosyal demokrat anlayış, yalnızca sanatsal faaliyetlere önem verin, halkın daha öncelikli ihtiyaçlarını s...tir edin diyor da biz mi bilmiyoruz?
    velhasılı halka hizmet etmeyen adama yalnızca partisinden dolayı oy vermek salaklığın daniskasıdır.
  • izsu'nun sitesindeki bilgiye göre ana boru tamiratının saat 15.00'e kadar uzadığı kesinti.
  • 2019'a rekorunu egale ederek başlamıştır: 36 saat.
    şehirin neredeyse yarısına su veren hatta yedek sistem yok.
    konforu vs geçtim, 36 saatlik su kesintisi toplum sağlığı sorunudur.. az daha zorlasalar salgın hastalıklar başkayacak...
    buca, gaziemir ve karabağlar'ın tamamı, konak'ın tümüne yakını, balçova ve menderes'in de bazı mahalleri var listede.
    (bkz: yağmurlu havada su yok)
hesabın var mı? giriş yap