şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marina tarafında, sabancı kültür sitesi'nin yanında konuşlanan balıkçıların hizasında açılmış şubedir. izmit için böylesi mühim olan mekan haberinin başlığının açılması da benim gibi adres tarifi verme özürlüsüne kaldığı için ayrıca üzgünüm.

  mekana birkaç kere gitmiş biri olarak ilk önce eksi yöndeki eleştirimi dile getirmek isterim.
  en son gittiğimizde sevdicekle beraber tadı hâlâ damağımızda olan koalisyon pizzadan yemiştik. fakat yediğimiz lezzetli pizzaları boğazımıza dizen bir şey görmüştük.
  o kadar güzel cıvıl cıvıl tasarıma sahip mekanda görevli personel yemeğini dışarıda bira kasalarının üzerine oturmuş kucakta yiyordu. sen leman kültürsün büyük düşün, diyerek eleştiri kağıtlarında bunu bildirdik ama o kağıtlara baktıklarını sanmıyorum. personelin yemek yiyebileceği bir yemek odası olmalı. hani masalı, sandalyeli, koltuklu. ayrıca tüm gün ayakta koşturdukları için de dinlenebilecekleri tek zaman dilimi bu. yemek saati. yeni açıldık, eksiğimiz gediğimiz laflarını muhakkak duyabilirsiniz ama işte personeline önem vermeyen bir mekanın benim de gözümde pek bir önemi yok açıkçası. belki türkiye'de pek çok kurum böyledir, diyebilirsiniz. sadece gördüğümü dile getirmekle mükellefim.

  lütfen personelinize, rahat yemek yiyip dinlenebilecekleri özel bir oda tahsis edin!!!

  bak yazdıkça tekrar o günkü gibi uyuz oldum artı eleştirilerimi de yazmak içimden gelmiyor.
 • diğer leman kültürlere göre eh iştedir. izmit'te ne kadar olabilirse artık...

  ancak personellerine yemek yemelik&dinlenmelik insan gibi bir masa mı olur oda mı olur artık, onu tahsis ettiklerini görmeden gidip bir daha oturmayacağım yerdir.

  ayıp arkadaş, emeğe saygı, çalışana saygı, insana saygı. biraz değil, yeterince, gerektiği kadar, tam.
 • (bkz: miller bira) 18 küsür tl.dir.

  oha diyor ve kaçıyorum.
 • bu akşam hanım ve kızı alıp bi gideyim dedim ve gittim.

  sigara kullandığım için bahçe bölümüne yöneldim haliyle. ve içeri adımı atar atmaz çalan müzik ve ambiyansla tek kelimeyle şok oldum.

  yetersiz bir aydınlatmayla loş bir ortam ve kulakları kanatan bir müzik.

  aslında müzik diye çaldıkları şey 5.sınıf pavyonlarda çalınan arabesk-sanat müziği karışımı bir gürültü. -ki her iki tarza da karşı değilimdir. ama ikisi birbirine karıştırılırsa çok boktan bir şey oluyor-. ama tabi kimse bunun farkında değil herkes halinden memnun

  neyse müziği geçtik şöyle etrafa biraz göz gezdirince loş köşelerde ergen (bkz: polat alemdar)ların, (bkz: hızır çakırbeyli)lerin arz-ı endam ettiklerini gördüm. açıkçası hiç içime sinmedi ve bir kaç dakika içinde mekanı terk ettim.

  kaldı ki ben buraya daha önce 2-3 kez (sanırım yaz ayıydı) gitmiş ve oldukça keyif almıştım. menüsü de güzeldi. hele o yanlış hatırlamıyorsam adı (bkz: bezgin bekir köftesi) olan et yemeği gerçekten çok güzeldi. nezih bir ortam ve kaliteli müzikte cabası idi. böyle kaliteli bir mekanın izmit'te açılmış olduğuna izmit adına sevinmiştim.

  yaz aylarında ki kalitelerini yakalarlarsa giderim yoksa çok zor.

  not : (bkz: 41 burda) avm de (bkz: barista) diye bir yer açılmıştı. duymuştum ama gitmemiştim. gayet nezih bir yer menü güzel ve alkol satışı da mevcut. ailecek gidilebilir. ama fiyatlar fena. 3 bira 1 patates kızartması 60 tl.
 • geçtiğimiz ay el değiştirdikten sonra dam uygulaması getirmişler. 2 arkadaş oturup kahve dahi içemiyorsunuz.