• twitter'da denk geldiğim ırkçı pastane. tweet

https://eksiup.com/p/7a605996j2mh

poğaça fiyatlarını yazmışlar.

askere : beleş
    türk'e : 1.00 tl
    suriyelilere : 5.00 tl

suriyelilerin bu ülkede olmaması gerektiğini, yanlış devlet politikasını, suriyelilerin bir kampta tutulmasını, bu ülke insanına zarar vermelerini falan her şeyi sabaha kadar konuşup tartışırız ama böyle olmamalı bu iş.

kime yapılırsa yapılsın ırkçılık, ben karşısında dururum. ırkçılık insanlık suçudur.

ben bu suça ortak olmayacağım.
  • almanya'da bir fırının alman'a 1 euro, türk'e 5 euro yazdığını düşünün. suriyeli mülteciler bu ülkeye hiç gelmemeliydi ama bu tavır rezillik.

edit: peki almanyada değiliz. türkiye’de iç savaş çıktı tayyipçiler şeriat isterik diye ayaklandı, nikaragua da sekülerler gelsin sesi bize sığınmacı olarak. gittik, devlet de bize maaş bağladı. yok kardeş saol ben almayayım mı diyeceksin? devletin yanlış politikasına kızdı nikaragualılar siz türksünüz su size 10 nikaragua doları dedi ya da her ne sikimse para birimleri çok haklısın kardeş mi dersin, yoksa bu haksızlık ve ırkçılık mı dersin? suriye politikamızın rezilliği, beleşten burada yiyip içmeleri bunu haklı çıkarmaz. ılık götlü değilim, meriçlikle ne ilgisi var bunun? suriyeli kız tavlamaya mı çalışıyorum? suriyeliler burada olmamalı da diyorum ama gidip de bir insana memleketinden dolayı farklı davranılması doğrudur diyemem. ülkenin seküler ilerici kesmine bak, dün de teröristlere teröristlik yapalım nerede olursa olsun diyorlardı.

edit 2: yeter almancılar yeter tamam siz mülteci değilsiniz, hiç alman devletinden de yardım almazsınız. harikasınız anladık.
  • suriyeli'lerin şu an türkiye'de olması suriyelilerin suçu değildir. devlet politikalarının faturası yine bir sivil topluma kesiliyor.
  • 19. yüzyıl abd'sini hatırlatmıştır. sonları da değil, başları. o kadar gerideyiz işte.

suriyelilere değil, bu insanların topraklarına eğit-donat politikalarıyla bilumum cihatçı militan gönderen, tırlar dolusu silahlarla besleyip yurtlarını yangın yerine çeviren akp iktidarına nefret kusması gereken ırkçı bir çomarın kampanyasıdır.

önce iç karmaşıklıklarına benzin dök. avrupa'ya kaçmak istediklerinde yakalarından tutup avrupa'ya karşı koz olarak kullan. ülkende de insan yerine koyma. çok şerefsizsiniz, çok.

ek: "savaştan kaçmasalardı." şeklinde şu iğrençliği meşrulaştırmaya çalışanlar var. bir diktatör ile şeriatçı artıklar arasında seçim yapmak zorunda kalsaydınız, eminim siz de kaçardınız.
  • niye ırkçılık olsun amk? suriyelileri maddi yardım yapılırken ırkçılık olmuyorsa bu da sayılmaz.
  • ırkçılığın tillahıdır ama artık her yerde yapılması gereken budur. suriyelilerin bu ülkede istenmediğini artık anlayıp tası tarağı toplayıp bir an önce kendi ülkelerine gitmeleri gerekiyor işler daha da tatsızlaşmadan.
  • canim sehrimde gerceklesen olaydir. bilenler bilir zaten izmit bir garip memlekettir. izmitte yasayan, izmit harici baska bir sehirden insanla anlasmasi biraz zaman alir. suriyelilerin de bu sehirde pek sevilmedigini,nefret edildigini varsayarsak son derece normaldir. hatta su pogacacinin yerini ogreneyim de yarindan irtibaren kahvaltilik pogacalarimi buradan alirim :swh`

edit : yazim hatasi

dipnot : izmit insani dedigini yapar. 5.sayfada bir yazar demis ki izmitte asker olsaydim arkadaslarimi toplar gider test ederdim demis. sen izmitte asker olsaydin oraya gitmene gerek kalmazdi. herhangi bir dukkana da gidip "ben askerim" dediginde kimse senden hesap istemez. izmit insani degisiktir ama askerine de sahip cikar her zaman.
  • suriyelilere kamu hizmetlerinin çoğu beleş olduğu için sosyal adaleti sağlamak adına atılmış doğru bir adımdır. almanya'dan örnek vermek hata olur. almanya'daki türkler alman vatandaşlara göre daha fazla hakka sahip değiller. almanya'da türklere herhangi bir kayırma olmuyor.
  • insanlar bıktı artık suriyelilerden bıktı !
  • 5 tl az bence 25 tl yazılmalıydı.
    yazan pastaneci abimizin eline saglık.
hesabın var mı? giriş yap