• hayatını kaybettiği açıklanmıştır... rock camiasının başı sağolsun.

http://www.rollingstone.com/…ce-dead-at-71-20141025
  • maalesef bugün vefat etmiştir. bass dünyasının en ikon gösterilecek, yol gösterici muhteşem adamlarından biriydi.
  • bu akşam vefat eden bas ilahı. toprağı bol olsun.
  • sunshine of your love'ı bu eli opulesi adam bestelemiş.. kendi anlatışına göre parçanın unutulmaz riffini sabaha karşı saatlerde londradaki bir evin camından dışarı bakarken, adını soylemediği bir uyuşturucunun etkisinde, bir kontrbasta bulmuştur ve saatlerce çaldıktan sonra o gün içinde sözleriyle beraber parçayı bitirmişlerdir.

kaynak : rock müziğin yedi hali, ntv
  • yaşayan en underrated rock müzisyeniydi, artık değil. ruhu şad olsun.
  • cream'in tüm kremasini eric clapton'un yemesine karsin, toplulugun gerçek önderi olan büyük müzisyen.
    sadece süper bir bas gitarci degil mükemmel bir solistti. çalmadigi müzik aleti de yoktu.
    rock, blues, jazz ne tür müzik varsa çaldi, söyledi. arasira hafif mesrep türlere de takildi.
    beatles/rolling stones sonrasi ikinci generasyon rock müzigin önde gelen ama o kadar da "underrated" olan elemanlarindandi.
    daha yakin bir tarihte "silver rails" adinda güzel bir cd çikarmisti.
    ben, uyusturucudan neredeyse zombiye dönen topluluk arkadasi baterist ginger baker daha önce gider diye bekliyordum ama jack bruce önderligi ona kaptirmadi.
    topragi bol olsun, melodiler içinde yatsin ...
  • bır muzık dehasıdır. rahmetli, dunyanın (halâ) en ıyı bascılarından bırı olarak gosterılmektedır. bana gore cream grubunun liderıdır. clapton dan daha ust sevıye bır muzısyen oldugu kesin. clapton un en buyuk sansı boyle bır adamla calısması olmustur. clapton'un ününe ün katmasında jb un katkısı cok buyuktur. cream albumlerınde clapton dan daha cok katkısı vardır. maalesef ki gruplardaki basçıların kaderi genelde aynı oluyor. gitarist ve davulcuların genelde gerisinde kalıyorlar. jb pek farklı olmadı. ama solo albümleri sayesınde cream da asıl ruhu verenın kım oldugu gün ışığına çıkmış oldu. ses tonundakı kendıne has stili, yaptıgı olaganustu besteler bruce un sıradısı bır muzısyen oldugunu kanıtlamaya yeter. alt yapısında blues, caz, psychedelic rock, progressive ogeler barındıran sahsına münhasır bir sanatçı kişiliktir. saygıyı fazlasıyla hakeden bir muzısyendır. jack bruce hakkında fikir edinmek ısteyenler "willpower-a twenty years of retrospective" isimli toplama albumunu dinlesin.
  • vefatıyla cream'in tekrar birleşmesine olanak bırakmamış, grubun gizli kahramanı. büyük müzisyendi. bütün eric clapton ve cream hayranlarının başı sağ olsun.
  • cream'in esas adamidir bana gore. hayran birakan bas gitarinin ritimleri yaninda sesi de on plana cikar, her ne kadar bu konuda yeterli takdiri almamissa da. ozellikle onsuz dusunemeyecegim four until late'de yaptigi arka vokaller ile sarkiya bambaska bir ruh verir. bana gore eric clapton sarki soylemeyi ondan ogrenmistir.
hesabın var mı? giriş yap