• genel de meksikan mutfağında tercih edilen, acı bir tadı olan dilimlenmiş haldeki turşu biberdir.

(bkz: jalapeno)

edit: biseybuldum önerisi ile bkz eklendi.
  • pizzada sadece aromasını sevdiğim meksika biberi turşumsusu.

tarif: pizzanızı jalapeno ve tavuklu istersiniz. sonra jalapenoları ayıklayarak yersiniz. işte bu kadar. afiyet olsun
  • yemeğe eşlik etmesi için, biraz önce bir kavanozunu açtığım biber turşusu. aman allah'ım bu ne lezzet, bu ne tat...yerken gözlerimden yaşlar süzüldü; acısı ağlatan cinsten resmen. bir de üstüne hıçkırık tuttu; ama kendimi alamıyorum yemekten.

alkol, uyuşturucu falan boş iş; jalapeno hepsinden âlâ kafa yapıyor.

dikkat! ertesi gün ortalarda gezecekseniz, bunu tüketmeyiniz; yakınlarda tuvalet yoksa helâk olursunuz. benden söylemesi.
  • meksika menşeli bir acı biber türü olan jalapenodan yapılan turşu.

genelde yeşil jalapeno biberinin enlemesine halka şeklinde doğranmasıyla kurulur. eğer turşu tam ayarında kurulmuşsa ağzı çok yakmayan bir acılığa ve yoğun, leziz bir tada sahip olur.

yemeğe güzel eşlik eder, iştah açar, kilo aldırır, başa bela olur.
  • güzel ötesi bir turşu
  • oyyyy başlığı görünce ağzım uyuştu, sulandı direk.bayılırım. yanına mayonez ton balığı yeşillik ve güzel bir sandviç ekmeğiyle size efsane ton balıklı sandviçimden yapabilirim..
  • reklam yapmak gibi olmasın ama;
    fabrikası doğduğum eve 1 km uzakta olan fersan bunun kralını yapmaktadır; ve işin en güzel tarafı, bu biberi torbalı'da bulunan arazisinde üretip kemalpaşa'da bulunan fabrikasında turşu haline getirir. yani %100 yerli sermaye *
    eger bu bibere benim gibi müptela iseniz; yiyeceğiniz en doğru adres kendileridir demek isterim.
  • yıllardır ton balıklı makarna yerim, jalapeno katmayı ilk defa denedim bir arkadasimda yedikten sonra. aman allahim bu nasil inanılmaz bir lezzet, hafif tuzlu, cok az acili. muazzam.

mutlaka denenmeli.
  • yangın her aşkın sonu
    (bkz: jalapeno)
  • çoğu yemeğin ekürisi. bayılırım.
hesabın var mı? giriş yap