• kendisini pek severdim ama az biraz araştırsaymış keşke flamasını sahneye taşıdığı insanı. bir katil olduğunu eminim bilmiyordur.yanlışların adamı cemal.olmadı bu yaptığın.
  • yerden bitme, beceriksiz bir fransız aktördür. aslında fransız da değil ya, faslıdır mı nedir, ama çokta umrunda değildir kökenleri.
  • fransızca bilmeyip gözleri maviye çalan teröristbaşı hayranları tarafından pek bir sevilen cahil faslı.
  • insanlık bayramında öcalan posteri açarak ironinin dibine vurmuştur.
  • sağlam kalan kolunu şahsen koparmak istediğim aktör. o zaman bakalım böyle yavşaklıklar yapabiliyo mu? hainsin lan jamel.
  • içinde komünizm sosyalizm terimleri geçiyor diye her türlü etkinliğe atlayıp entelektüel prim yapmaya çalışırken katillerin resmini kendine bayrak etmiş fransız oyuncu. tabi sonradan yusuf yusuf atıp geri adım atmıştır. sanırım bunda avrupadaki yoğun türk nüfusunun etkisi olmuştur.

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1764801/default.htm
  • isimsiz kahramanlar filmiyle bizi bir kez daha etkilemiş olan kuzey afrika kökenli başarılı fransız oyuncu. filmde kuzey afrikalı saf bir eri başarıyla canlandırmış ve savaşta ölen arkadaşının mezarının başında fatiha okuma sahnesi ile bizi bizden almıştır.

(bkz: indigenes)
  • güldürme işini ustalıkla yapan komedyen.
  • ilk gördüğümde beşiktaşın gereksiz transferi eski topçusu ailtonu andıran aktördür.
  • bir bu adam bir de serge gainsbourg, insan ilişkilerini ve insan psikolojisini sorgulamaya itiyor beni.

iki çirkin adam, iki travmatik geçmiş ve fransa; güzel kadınlar, aşk ve fransa.

nasıl olur da insan, güzelliği öylesine arzularken böylesine çirkin yüzlerle bir ömür geçirebilir? hele güzel bir kadın nasıl olur da elinde binlerce seçenek varken nefsine yenik düşmez? ortalamanın altında bir tipi bile olsa erkeğin, demezler mi "şu çirkine bak. sana mi kaldım ben" diye? normali budur. doğanın bize gösterdiği budur.

fakat bakınca bu adamlara her sey alt ust oluyor zihnimde. kıvanç tatlitug varken, varmak dağhan külegeç'e. neden, nasıl, niye?
hesabın var mı? giriş yap