• "hayal edebildiğim en güzel şeyi yapmak istedim" diye özetlediği post tropical adlı yeni albümünün dumanı üstünde tütmektedir.
  • battaniye gibi, bir kupa sıcacık kahve gibi bir adam. buğunun sese kattığı anlam. buyrunuz
  • wicked game coverı dinlenesidir. gossip girl 5. sezon 11. bölümde de duymak mümkündür.
  • milli damat johnny logan gibi irlandali olup singer-songwriter ekolunden gelme bir eleman bu. kendini irlanda sahillerinde bir kulubeye kapatip yazdigi early in the morning albumu guzeldir (bir debut album icin bayagi iyidir hatta). yaptigi muzik sufjan stevens, glen hansard, veya bon iver sevenlerin hosuna gidebilir (gitmeyedebilir, ben karismam). sarkilari bir miktar aglak tandansli olsa da canli performansinda sarki aralarinda yaptigi geyiklerle guldurmustur, vatandasin sempatisini kazanmistir.
  • that we don't eat until your father's at the table
    we don't drink until the devil's turned to dust
    never once has any man i've met been able to love
    so if i were you, i'd have a little trust

joyce'un şehrinden başka bir james. gitarı var bunun. baba, şeytan, adam, 'sen olsaydım' dinlerdim:

http://www.myspace.com/jamesvmcmorrow
  • insanın kafasının dağılması için bi elinde gitar diğer elinde çikolata kahveye gelen; sessiz, mülayim, halden anlayan yan komşu gibi biri (ki öyle komşuyu hayatımda görmedim o da ayrı konu). kalksa habersiz kapıya gelse mesela, sakalını batıra batıra kahvesini içse, güzel de bi şarkı çalsa dünya malından-dalından gözümü çekerim diye düşünüyorum. çıksın gelsin yahu konser bari versin.

ayrıca uzun yol şarkıları albümlerine konulası güzellikte şarkıları da var:
    breaking hearts
  • üzgünlüğün sesi. ne kadar neşeli şarkı yaparsa yapsın sesi hüzün dolu. ''keşke son iki günüm böyle geçse'' dediğim klibi
  • huzunun ve huzurun aslinda ne kadar da yakin olabildiklerini gosteren irish kadife ses. severiz kendisini.
  • i should go
    tatlı bi huzur için günde en az 1 kez dinleyiniz efenim <3
  • wicked game şarkısıyla bilinen sanatçı ve bana soracak olursanız parçayı orjinalinden daha güzel seslendirmiş.
    şuraya şaheser niteliğindeki ilk albümünden bir şarkısını bırakıyorum.bu tarz indie folk şarkılarını yağmurlu hava ve kahveyle birleştirince bu dünyadan kopup başka bir boyuta geçiyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap