• geldikleri galaksi ile bizim galaksimiz arasında ki bir farktan dolayı bir günde 48 saat yaşayabilen bir ırktır.
  (bkz: shintoism)
 • şu var ki, japonlar olduklarından küçük gösterirler. buna dikkat etmezseniz (benim yaptığım gibi) 30 yaşındaki adama abla şefkati ve muhabbetiyle yaklaşır, sonra yaşını öğrenince kendinize çok gülersiniz.
  japonlar, nedenini anlayamadığım bir şekilde kafayı sanat ve sanat tarihiyle bozmuşlardır. bu sebepten, italyan şehirleri okumak ve gezmek maksatlarıyla okyanuslar aşıp gelen japonlarla dolup taşar. japonların ikinci memleketi italya'dır demek yanlış olmaz. oysa japon ve italyan mizaçları birbirlerine son derece zıttırlar. üstelik alfabe ve fonetik sistemlerindeki fark yüzünden (japonlar dünya üzerindeki sekizinci aylarından itibaren l ve r'leri ayıramamaya başlarlar) çok zorlanırlar italyanca öğrenmekte. ama günde 18 saat çalışarak bu küçük sorunu aşarlar.
  japonlarla baska anilarim için ayrica (bkz: japon milli marsi)
 • gizli sex manyaklari, robot konusuna kafayi takmis olan irk (atlantise gore bunun sebebi mu'nun soyundan gelmelerindendir.)
 • ne bok görseler hemen fotograf çeken ırk..
 • birisi ile karşılaşınca el sıkmak veya öpmek yerine başlarını eğdikleri için herkes onları çok kibar sanır. ancak son derece kabadırlar.uzakdoğu nun almanları hala hitler döneminin düşünce sistemine sahiptirler. dayağın gücüne inanırlar. saat 6 da metroya binmek isterseniz % 80 joplanırsınız.sinirlenince gülerler.adlarını sorunca utanmış gibi yapıp ağızlarını kapatırlar. kullanılmış kadın çamaşırı satan otomatik makinaların önünde kuyruk yaparlar.birisi konuşurken "anoo, ano neyyy vs "gibi sesler çıkarmazsanız sizi saygısız bulurlar
 • japon yapistiricisinin kisaltmasi olarak kullanilir.
 • ana rahminden bir adet sony handycam ile ciktiklari soylenir.
 • karşılarındakilere nezaket anlamı taşıyan sözler söylemedikleri zaman küfür sayılırmış.
  emin diilim ama kompleksli bi millet olabilir. (bkz: genellemeler)
 • bir japonun evi yaniyorsa diger japon onu "istersen bi evine ugra" seklinde uyarir cunku "evin yaniyoo!!" demek ayiptir. biz olsak uyarildigimizi anlamayiz ama diger japon durumu anlar ve bakmaya gider.. bu kadar kapali konusan topluma da hayret edilir.
hesabın var mı? giriş yap