• -kaskla beraber başın toplam 10 kg ağırlığını frenaj ve dönüşlerde meydana gelen 5g ile çarpınca * kafanızın üstüne 3-4 saniyeliğine küçük bir bayanın oturması gibi bir basınç oluşuyor. *` :bana mutluluğun resmini çizebilir misin jason`
  • 2007 turkiye gp sonunda kafada asagidaki gibi bir imaj birakan ve kendi deyisiyle yarislarda cok hizli dusunmesi ve surekli konsantrasyon gostermesi gereken surucu:

.... eee... tam olarak bilemiyorum... hani ... tam olarak duyamadim ama... hani ... tam olarak goremedim... hani ... hani .... hani ... cok hizli dusunebilmek gerek ... hani ... ufak bir bayan...

(bkz: ...)
  • (bkz: #11155732)
  • sitesindeki en son haberin 1 sene oncesini tasimasini beni bir an sevince itmisti ama hayir adam hala direksiyon basindaymis.

saka gibi...bitirebildigi yaris sayisi sayili ve bitirdiklerinde %90 sonuncu oluyor, kalan %10 da son 3-5 sira...hatta siralama turlarinda birbirinden degisik haltlar yiyip ceza puanlariyla asil yaris baslayabiliyor...

kundaktan go kart arabasina gecen bir insanin icin oldukca acikli bir kariyer yolu olsa gerek...ben olsam kesin o isi birakip gidip muhasebeci felan olurdum.
  • elimizdeki tek pilottur bu arkadaş. o yüzden ne kadar yeteneksiz, başarısız ve kendini beğenmiş olsa da eleştirmemeliyiz, desteklemeliyiz. takım arkadaşları aynı arabayla dereceler alırken kendisi son sıralarda sürünse bile desteklemeliyiz, çünkü elimizdeki budur. yetenekli ve hevesli bir sürü gencin yerine soyadı sayesinde o koltuğa oturmuş olsa bile desteklemeliyiz; elimizde bir tek bu var çünkü, elimiz mahkum...

edit: tahincioğlu lobisi sözlüğe de mi el attı...
  • bu çocuğa verilen destek kenan sofuoğlu'na verilirse jason'a yetecek kadar desteği yurtdışından bile bulabiliriz.
  • hani ıssız bir yoldan geçerken
    hani bir korku duyar da insan
    hani bir şarkı söyler içinden
    işte öyle bir şey
  • www.grandprix.com'da joe saward'ın istanbul grand prix'si hakkında yazdığı yazıdan içinde jason tahinci'nin de geçtiği bir bölüm:

"...even though he made it clear that he believes that he is the turkish version of fernando alonso. i am sure he is more competent than jason tahinci - turkey's top driver at the moment - but then senol's dad is not the head of the turkish national sporting authority, so it is probably a little tougher for him to find a budget."

hakkında konuştukları adam şenol isminde bir taksi şöförü. kısaca çevirmek gerekirse de, şenol'un kendisini alonso'nun türkiye şubesi olarak gördüğü, yazarın da şenol'u jason tahinci'den daha yetenekli gördüğü ancak şenol'un babası motor sporları federasyonu başkanı olmadığı için destek bulmasının zor olduğu anlatılıyor.

aslında yazının hepsini okusa herkes daha iyi olur. bu seneki yarış hakkında, pist dışında neler oluyor bitiyor, güzelce anlatmış..
    http://www.grandprix.com/gt/gt19556.html
  • kesinlikle bilincli bir reklam kampanyasinin urunu. soyle bir dusundugunuz zaman yarista genelde ilk siralardaki araclari gosterir kameralar. oysa jason neredeyse her yarista (en son bugun valencia'da yapilan yaris da dahil olmak uzere) yaris disi kaliyor. yaris disi kalinca once bir kum havuzunda po yazili arabayi 10 sn kadar goruyoruz. sonra surucu ve takim ismi yaziyor. cekici ile kaldirilisini ve agir cekimlerde nasil spin attigini tekrar tekrar izliyoruz. simdi sorarim sizlere, basa guresen 3-5 pilot disinda diger yariscilardan kacini bu kadar uzun tv.de gorebildiniz? demek ki jason tahinci aslinda basarilidir.
hesabın var mı? giriş yap