• bıraktığı günden beri ferrari'nin f1'de yüzü gülmedi. bir takım direktörünün ne kadar önemli olduğunun göstergesi bu adam. iyi bir yönetici varsa en dandik ekip bile iş yapar. fakat ekibi yöneten doğru kişi değilse isterseniz en iyi pilotları, en iyi pit ekibini oluşturun fark etmez. sonuç hüsran.
  • ferrari'nin müdürüydü bu adam. schumacher'in kazandığı yarışlarda kan-ter içinde koşardı padokta. o zamanki ekip çalışanları bile takmazdı bunu diye hatırlıyorum. ekip şumi'yi kutlamaya giderken bunu ezer geçerlerdi.

f1'de fia başkanı olduğunu yeni duydum. amerikalılar direksiyonu bu abiye vermişler, ferrari'yi ayağa kaldırdığı gibi formula'yı da eski şaşalı günlerine getirmesini istemişler herhalde.

jean abi eski çamlar bardak oldu, seni görünce gözlerim doldu. ağlamıyorum kulağıma ferrari 2000 motor sesi kaçtı.
  • ralli ve formula tarihini değiştiren adamdır. peugeot 1980'lerde rallide yıkık haldeyken kendisi gelmii, 205 turbo 16 gibi bir canavarın üretilmesine yardımcı olmuştur. ari vatanen ile bu araç birleşince peugeot şahlanmoş, group b'de alınmadık kupa bırakmamışlardır.

formula 1 dünyasında ise sf ile çalışmış schumi ile birlikte yine üst üste kupa almıştır.

bence yarış dünyasının en efektif insanlarından birisidir.
  • - üşüyoruz todt reyis

2010 abu dhabi gp'si sonrası herhangi bir tifosi.
  • formula 1 2014 sezonunda kullanılan v6 motorlar için eşinin kendisine "annen sana pazar sabahları elektrikli süpürge çalıştırılmayacağını öğretmedi mi?" dediğini beyan etmiş.

sanırım bundan daha iyi izah edilemezdi durum.
  • ferrari takim direktoru ve kaptani, formula 1 de zevk birakmayan adam, sezonun ilk yarisinda takim emriyle barrichellonun schumiye yer vermesini saglamıstır
  • schumiyle beraber andora'nin resmi temsilcisi olmasindan cihetle, fransa sinirlari içinde gelir vergisi ödemeyen ve daha önemlisi ferrari enzosunu, sahip oldugu diplomatik plaka sayesinde hiz sinirina takarak kullanan zat...
  • formula 1' de sürekli kazanan bir takımı var etmedeki büyük payı nedeniyle, diğer takımların beceriksizliğinin suçlusu yapılan ferrari yöneticisi.
  • ferrari yöneticisi olmasının yanında michael schumacher hayranıdır.
  • michelle yeoh ile birlikteydi en son.
hesabın var mı? giriş yap