• bu fenerbahçe taraftarlarının kendisini tanrı muamalesi yapması beni öldürüyor, bak şimdi, debe'ye girdiği için genel olarak konuştum.

adam yazmış her sene elinde mvpler olmayan, ama eline aldığı her oyuncu mvp yaptığı için başarılı olan koç.

obradovic'in geldiği sezon 3.3 milyon euro vererek aldırdığı avrupa'nın transfer rekoru kıran linas kleiza, beklenini veremeden takımdan ayrıldı. (ki bu para o zaman ki beşiktaş basketbol takımının bütçesine denk) kleiza'nın maaşı konusunda beni yalancılıkla suçlayan kişi için edit kısmına kaynak eklendi ama arkadaş kendi kaynağını vermedi kendi yazısını güçlendirmek için götlük yapıyor

2011 yılında avrupa şampiyonası'nda makedonya'yı tek başına yarı finale çıkaran, uzun süredir bir şampiyonaya en fazla damgasını vuran oyuncu: bo mccalebb başarı sağlayamadan takımdan ayrıldı.

2014 yılının eurocup mvp'si andrew goudelock'ı aldı, o kadar kötü savunma yaptı ki, hemen yolladı.

blagota sekulic , pierre jackson gibi vasat ötesi oyuncuları aldı neden aldığı belli değil, hepsi vız geldi tırs gitti.

ksk'den 450 bin lira alırken, 1 milyon 350 bin liraya can altıntığ'ı transfer etti, oynatmadan trabzonspor'a kiralık yolladı.

emir preldzic'den dejan bodiroga yaratmaya çalıştı başarılı olamadı, yolladı, gitti.

türkiye'nin en sorunlu oyuncusu semih erden'i adam edemeden takımdan yolladı, ergin ataman eurobasket 2015'te kendisinden çok iyi performans aldı.

özet: bu oyuncuları bu kadar nasıl harcayabildi, çünkü kendisine avrupa'nın ilk 4 bütçesi verildiğinden.

900.000 euro ile oynayan udoh ile milletin üstünden geçerken yazılmış

900.000 euro ile udoh avrupa basketbolunda en fazla maaş alan 50 oyuncusu içersinde. basketbol için ne kadar yüksek bir fiyat olduğunu anlatmak için söyleyeyim, normal sezonu 7. sırada bitiren play-off da fenerbahçe ile karşılaşan muratbey uşak sportif'in bütçesi. bak bütçe.

edit: kleiza'nın aldığı maaşın yalan olduğunu iddaa edenler için kaynak

1- http://tr.eurosport.com/…var_sto4181090/story.shtml

2- zamanın beşiktaş basketbol genel direktörü erman kunter kleiza'ya gönderme yapmış. "biz çok ciddi bir bütçeyle bu yola çıkmadık. ligdeki takımların bütçelerine baktığımızda biz 8 ya da 9. sıradayız. mesela başka bir takımda oynayan bir oyuncu bizim takımdan daha pahalı."

http://www.karakartal.com/…n-savunmasisxhbq59314sxq

bütçesi : beşiktaş'ın bütçesi o zaman 2 milyon 250 bin dolar imiş.
    http://www.milliyet.com.tr/…as-1732964-skorerhaber/
  • benim de takıldığım nokta; bu adamı eleştiren kişilerin ergin ataman a tanrı muamelesi yapmaları. ergin ataman denen adam da ömründe en büyük başarısı sikik eurocup kupası öyle bir kupa ki obradoviç takımları en son ne zaman katılmış bilmiyorum. bu konu da en büyük savunma ise gergine verilmeyen bütçe, bir baksınlar bakalım efes zamanında kendisine ne bütçe verilmiş. o zamanki en büyük başarısı dopingle türkiye şampiyonu olabilmesi.

tanim: avrupa tarihinin en büyük koçu, başka bir deyişle avrupa'daki basketbol tanrısı. bu yüzden oyle muamele görüyor .
  • debe kıskançlığını yalanlarla göstermeye çalışanları gösteren koç. adam linas kleiza demiş. linas kleiza 2 yıl için 3.3 milyon euro'ya anlaştı. dolayısıyla yalanlar burada başlıyor. aldığı para 1.7 milyon euro yani. bugün datome fiyatı. aynı kleiza eurobasket 2013'un en iyi 5'ine seçildi, bojan ile beraber. daha sonra sakatlık yaşadı ve toparlayamadı. keza bo mccalebb başarısız olmadı. size koyduğu zamanı hatırlamıyor olabilirsiniz ama şampiyon yaptı takımı. maaşı çok yüksek olduğu için,2.3 milyon dolar, gönderildi. çünkü, kleiza ve bo ile aynı paraya hickman ve goudelock alındı.
    adam sekulic ve pj i saymış. ikisi de 3 aylığına geldi ve gittiler. takımı kurtarmaları beklenmedi. kadro doldurmaları beklendi.
    hazır goudelock demişken, eurocup oyuncusu olarak geldi ve all euroleague second team'e girecek kadar iyi oynadı. obradovic ile hiçbir şey öğrenemediyse savunma yapmayı öğrendi, double team üzerindeyken oyun kurdu.
    karşıyaka serisinde yaptığı hatalar yüzünden gönderildi.
    semih dediğin adamdan gergin katkı almış he mi? sorma ya. semih dengesiz ve katkı vermeyen bir oyuncuydu hep de öyle oldu. ha katkı arıyorsan, maccabi serisini alanlardan biridir semih. ama zaten istikrarı olmadığı için sürdürülebilir başarı için gönderildi. aynı şekilde emir.
    bunun yanında yıldız yaptıklarını zaten cümle alem biliyor. rotasyon oyuncusunu mvp yapıyor.
    ha bir de udoh fazla kazanıyormus. el insaf.
    udoh'un ezip geçtiği herkes udoh'tan fazla kazanıyor. udoh ilk senesinde, hayatında görmediği yerde tarihe geçti. şimdi değil 900, 1900 versen bir tane udoh alabilir misin? alamazsın. o zaman boş yapmayacaksın.

euroleague'de olmadığınız için bilmezsiniz, bugün sarıp sarmaladığınız lasme ne kadar kazanıyormuş geçen sene? bu sene ne kadar kazanıyor. lan onu geçtim, arroyo denilen bir eleman vardı ne kazanıyordu bu adam? veya şu sizin muhteşem dahi, herkesten verim alan gerginin kovduğu nolan smith ne kazanıyordu. ben söyleyeyim 1.1 milyon dolar. adamı 2 ayda gönderdiniz.
    geçen sene 11 tane yabancı değiştirip kaç para verdiniz? lan size 20 milyon bütçe verdiler, rezil oldunuz.

bunun yanında hiçbir oyuncuyu kontratı varken gondermemistir. herkesi kontratı bitince göndermiştir. dolayısıyla öyle bütçe falan yalanları söylemene gerek yok.
    ha oyuncuları kaçıran, kontratı bitmeden gönderen adam arıyorsanız ergin ataman'a bakın. geçen sene galatasaray 11 tane yabancıya ne para vaad etmiş, ne kadar ödemiş ve ne kadar zarar etmiş.
    ondan önce efes'te 3 yabancı varken nasıl 7 tane yabancı almış bir sezonda, efes ne para vermiş.

bir de not, arkadaşlar çok rica edeceğim debe falan yapmayın. sonra çoluk çocuğun yalanları ile uğraşıyoruz.
  • bu fenerbahçe taraftarlarında eleştiriye tahammül erdemi daha gelişmemiş, bari insanlara iftira atıp yalancılıkla suçlamayın.

adam her başarısız oyuncu için bahane sıralamış, yok oyuncu sakatmış, yok götünde çıban çıkmış, yok geçici gelmiş.

ben sana söyleyeyim bak,

bahane göte benzer herkeste bulunur.

adam bir de yazmış ki eurolegue'te galatasaray'ın çeyrek final yaptığı sezonda obradovicle fenerbahçe'nin top-16 da kalıp, çeyrek finale yükselememesi başarıymış. aynı sezon tbl finalinde hakemle ve federasyonun becerisiyle galatasaray'ın hakkının yenilerek kazandığı şampiyonluğu da başarı olarak eklemiş. bu olayları bilmeyenler için bir kısmını başka bir başlıkta değinmiştim.

(bkz: #60566323)
  • bazılarının başarısız olduğunu ve fenerbahçe taraftarını bahane bulduğunu sandığı koç. fenerbahçe taraftarı obradovic'ten memnun, fenerbahçe taraftarına göre obradovic çok başarılı ve fenerbahçe taraftarı sadece ayar verir. adamın elinden şampiyonluğu alan bo mccalebb için başarısız diyene ayar verilir, bu kadar. birisi kalkıp goudelock başarısız derse, ayar verilir basit.
    obradovic rotasyon oyuncusunu mvp yapmış adamdır. nokta.
    bu 2+2=4 eder. adama diyoruz ki 900.000 euroluk pivot ile 400.000 euroluk kısa forvet ile herkesin üstünden geçti, adam kleiza diyor. şimdi bu adama ayar vermeyeceksin de ne yapacaksın?
    bir de öne sürdüğü isim de geçen sene 11 tane yabancı oyuncuyu harcamış, en fazla para kazanan oyuncusunun parasını ödemeyerek kaybetmiş, en güvendiği oyuncusunu iki ayda göndermiş bir isim. ha bir de bu taptıkları adama göre o sezonun en büyük başarısı 'fenerbahçe' yi yenmek'.

http://tr.eurosport.com/…zel_sto4659305/story.shtml

aynı fenerbahçe onun takımına yaslamak ile kalmıyor, bir de f4 yapıyor.

adama tapıyorlar, bütçe yüzünden kulübe sövüyorlar. bütçeyi baştan aşağı yanlış kullanıp takımı batıran adamın heykelini dikecekler, kalkıp kadro mühendisliğinin kitabını yazan, eline gelen her eli yüzü düzgün oyuncuyu zirveye çıkaran adama laf ediyorlar. ne çabuk unuttunuz, burada 'ünal basgan bize sakallıyı alacak' dediğiniz günleri.

seneye euroleague'deki en büyük amacı paspas olmamak olan takıma sahipler, her sene final four hedefleyen ve yapan takımın kocuna laf ediyorlar.

ha kalkın, dikin. sizin de efsaneniz olabilir ergin ataman. sevin, istediğiniz gibi tapın. umurumda olmaz. kendisi ile ilgili eleştiri yaparım bir tanesi dışında hiçbiri galatasaray ile ilgili olmadı ve olmaz. ama birini severken, yalanlarla avrupa'nın en iyisini karalamaya çalışanlara takarız kapağı.

sonra da ayarı yiyince yalana başlıyorlar.
  • hayır hala bu fenerbahçe taraftarına eleştiri nedir onu anlatmaya çalışıyoruz.

fenerbahçeli taraftarlarının bu adamı çok başarılı bulması, herkesin bu adamı başarılı bulduğu anlamına gelmez. (yani genel anlamda çok başarılı da başarısız olduğu dönemleri anlatmak istiyoruz)

yaptığı transfer hatalarını yazıyoruz, hayır bu adam hata yapmaz, sürekli bahane. adamın dev bütçeye rağmen euroleague'de çeyrek final yapamamasını başarısızlık diyoruz, hayır bu adam sürekli başarılı.

hayır bu taraftarlara göre, kendisini eleştirmek için bir phil jackson olmak lazım . bir de kitlendikleri, olayları açıklamakta zorlandıkları yerde olay ergin ataman'a geliyor, can simidi gibi arkadaş.
  • çapı olmayanın eleştiremeyecegi koç. üstelik, yalanlarla asla. adamın bulabildiği tek transfer başarısızlığı kleiza olan adamlar kalkıp laf ederse olmaz. fenerbahçe dahil, euroleague tarihine geçmiş oyuncuların yarısı bu adamın elinde çıkmış, kalkıp semih üzerinden laf ediyorsan ve yalan söylüyorsan karşılık verilir bu kadar.
    bunu yaparken sadece geçen sene bir takımın bütçesini nasıl yanlış kullandığı ortada olan adamı da övüyorsan o da olmaz.
    kısaca kimse çapının yetmeyeceği ise kalkışmayacak. herkes hedefleri ve çapı kadar. gerisi insanı bozar.
    not : kimsenin açıklamayacağı bir şey olamaz. en azından fenerbahçe taraftarının. türk spor tarihinin en başarılı takımına sahibiz biz. aynı zamanda avrupa'nın gelmiş geçmiş en iyi koçuna.
    neyi açıklamayacağız? o size özgü. günlerdir nereden vururuz diye küçük kardeşinizle beraber yalan söyleyen sizsiniz.
    ha ama evet yalan söyleyip, üstüne bunu ergin ataman üzerinden yaparsan kusura bakma ayarı da oradan alırsın.

not 2: gergin, cathine master olup doping ile şampiyonluğumuzu çalması dışında iyi bir koctur. zaten bizim uyuz olmamızın en büyük sebebi de bu. sonrasındaki davranışlar malum
    ama son 1 aydır sevmeye başladım yalan yok.
    ilk geldiğinde 'obradovic kim ki? ' diyen, kendi taraftarına bakmadan, ülker arena'ya çelik yelek ile gelen adam adam son 1 aydır 'ben zaten koçluğa başlarken obradovic'i örnek aldım' diyor. taraftar için sağduyu mesajları veriyor.
    ama bu adamı ne kadar elestirirsek eleştirelim hakkını da teslim ettik, yalanlar ile laf etmedik. başarısını küçümsemedik.
  • çapı olduğunu iddia eden adamlarla aynı platformda yazıyoruz. ki kendileri daha düne kadar basketbol bütçelerini oyuncularının aldığı maaşa göre yapan kara cahil insanlardan. kendileri bütçelere bonservis ücretlerini koymayacak kadar analiz yeteneği eksik insanlar.

kleiza'nın maaşı konusunda kendilerine kaynak ekledik ama yalancılıkla suçlanıyoruz. kendilerininin kaynaklarını göstererek yalan oluklarını ispatlamaya devam edeceğim, yoksa kendileri iftiracı,şerefsiz bir insanlar olarak tanıyacağım.
  • yönettiği takımın 2014-2015 yılında kulübe kazandırdığı bilet geliri 4-5 milyon euro. bu yıl artan fiyatla beraber, biraz daha artmıştır muhtemelen gelir. seneye kombinelerin daha da artacağını öngörmek yanlış olmaz. hayaline adım adım gidiyor, oynattığı takım taraftarını gururlandırıyor, kimse kendisinden şüphe duymuyor. keşke kulübün gücü olsa da 100 milyon versek, sanki bütçeye takılıp duranların cebinden alıyoruz parasını aq. başarılı mı? evet. o parayla maksimumu elde etti mi? evet. takımını izlerken keyif alıyor muyuz? evet. yok türk oynatmıyormuş, yok bütçe çokmuş, yok fenerbahçe değil ülkermiş. aynen öyle, formayı hakedene veriyor, bütçeyi iyi kullanıyor, artık ülker değil lütfen ve son olarak fenerbahçe taraftarı kendisini seviyor, takımını başarılı buluyor, saygı duyup o an canı istemese bile gitmemek olmaz diyip maçlara gidenler var. burada paragraflarca yazsanız da bu değişmeyecek. yönettiği takım, çoğu takımın bütçesi kadar bileti bize satacak ve biz de bunu izlerken keyif alacağız.
  • (bkz: eğleniyor muyuz gençler) (bkz: get a life)

işiniz gücünüz yok mu? tek dert fenerbahçe ve bu adam mı? afedersiniz mal mısınız?

artısıyla eksisiyle başarılı bir koç. adamın her röportajında söylediği bir şey var, ben yaptığım işi çok seviyorum ilk günkü heyecanla geliyorum antremanlara. olan hatalarını bulur düzeltir. boşverin.

fenerbahçe taraftarı ve yönetimde başarısız görüyorsa maçlara gitmez, kovulur gider. canınızı sıkmayın. ha eleştirin tabi, ama hobi olarak. ne bileyim işinizi, okulunuzu baltalamasın. bu sinir ve stresle karınız boşar sizi ben söyleyeyim.

tanım: başarılı koç.
hesabın var mı? giriş yap