• favori adamim great white hope tommy morrisonu efsane statusune getiren macin maglubu ve bas kahramani olmasinin disinda bir sansasyona imza atmamasina ragmen, talihsiz mi beceriksiz mi olduguna tam kanaat getiremedigim bir boksordur bu blackfoot kabilesi uyesi biyikli abi.

27 haziran 1992 aksami nevadada en sahanesinden bir boks mucizesine tanik oldu ekran basindaki milyonlar ( 70 milyon dicektim zor tuttum kendimi, pavlov mezarinda ters don emi! )

deli fisek tommy gunn pardon tommy "the duke" morrison un once cenesini eline vermis, saga sola sallanan cenesiyle ugrasirken bi de sag eli de kirilan morrison un isi bitirememis bi adamdan bahsediyoruz. penaltiyi kaleci mi kurtarir, oyuncu mu kacirir tartismasindan hallice bir gecede, agzi kapanmayan, sag eli kirik morrison, dayak yemesine, acidan duramamasina ragmen tek kolla hipp'i once bi hupletmis, akabinde yallah tazyik diyerek kirik sagiyla hipp in elmacik kemiklerini yerden toplatmistir. bu talihsizlik biyikli abiyi durdurmamis, sopa yemeye bi 10-12 sene daha devam etmistir joe "the boss" hip ( chief deseler daha manidar olurmus, adam kizilderili lan ne boss u ).

benim nazarimda en onemli rolu bu olmakla beraber, ust duzey dovuslerde taraf olabilmis bu abiye kotu kelamlar hazirlamaya da pek gonlum yok. yiyecegi bir dayak varmis en nihayetinde onu yemeden de cekilmemis ringden diyelim, tommy morrison un ne menem bir adam oldugunu cumle aleme kanitladigi o 27 haziran gecesindeki katkilarina da tesekkur ederim.
hesabın var mı? giriş yap