• askerler de ayni sekilde kullandigi icindir. böylelikle hem silahi tutarken saati görebilir hem de yansima yapmasini engellemis olursunuz. filme gerçekçilik katmasi için düsünülmüs bir detaydir.
  • askeri personel bu şekil takar. ilk sebebi sağa sola vurup kırmamak ikincisi tüfek tutarken ve araç gereç kullanırken kolay okunması.
  • call of duty dahil butun asker gosterilen yerlerde saat iceri dogru takilidir. sebebi sol el bilegini silah tutarken gorebilmektir
  • askeri bir taktiktir. silah kullanırken saat camı yansıma parlama yapmaması için saat bilek iç yüzüne takılır ve zamanı takip edebilirsin. bileğinizin iç yüzünü görmek istediğinizde dirseğinizi ve kolunuzun büyük bir kısmını vücudunuzdan ayırmadan bakabilirsiniz fakat saat dışta olunca saate bakmak için refleks oluştuğundan kolunuz vücudunuzdan ayrılır.
  • john wick acaba resimag gibi sikko bir siteye fotolarinin konuldugunu bilse seni ne yapar.

acilmayan siteye yuklenmis resimlerden bakilamamaktadir efendim.
  • babası benim babam olsaydı çoktan dövmüştü.neymis sadece nişanlılar saatlerini bilek içine doğru takarmis:)) tövbe bir daha saatin yönünü o yön yapmadım:))
  • eski bir kol saati manyağı olarak, lise yıllarında farketmiştim. pek estetik durmasa da o şekilde saate bakmak daha kolay oluyor.

edit:imla
  • bekar olduğunu belli etmek için yapıyordur. tam bir anadolu insanıdır.
  • özel kuvvetler askerlerinin bir kısmı da ters takar. basit bir mantığı var dar yerlerde saat duvara çarpıp ses yapmasın diye öyle takılır
  • başlığı okuyunca şaşırıp kendi kendime aa john'da saatini benim gibi takıyormuş dedim. aferin sana kerata seni, böyle feyz al abinden.

sanırım bu şekilde saat takıldığını ilk kez call of duty serisinde görmüştüm. askeri açıdan fayda sağladığını düşünüyorum.

şekil a

tersti düzdü olayına gelirsek. böyle takmak daha çok hoşuma gidiyor. bence daha estetik duruyor. tamamen zevk meselesi. kim ne karışır ulen.
hesabın var mı? giriş yap