şükela:  tümü | bugün
  • güldürmüştür. tamam iyi film ama oscarlık hâli yoktur.
  • en iyi film ve erkek oyuncu ödüllerini alacaktır.
  • en iyi film icin bir sey diyemiyorum ama,

en iyi yönetmen,
    en iyi erkek oyuncu,
    en iyi uyarlama senaryo(once upon a time'a gidebilir)
    en iyi kurgu,
    en iyi görüntü yönetmenliği,
    en iyi makyaj (belki burda bir sıkıntı çıkabilir)
    en iyi ses kurgusu,
    en iyi ses miksajı,
    en iyi kostüm tasarımı ( belki burda da.)
    veya oscar "oscarlığını" yapıp en iyi erkek + ses kategorisi bir ikili ile de uğurlayabilir. **

herhalükarda (bkz: joaquin phoenix)e sonunda hakettiği saygıyı vereceği için seviniyorum. benim gibi bir izleyenin gözünde oscarin zerre değeri kalmadı zaten hepi topu eğlencesi idi işin- hiç bir zaman o sene en çok beğendiğimiz filmleri, oyuncuları degistirmedi. o işler de hafizalardan silinmedi. lakin onların çalıştığı sektörde hala bir yer yerinden oynuyor oscar için. en azından bir kişi de olsa emeklerinin karşılığını alabildiğini görecek olmak güzel olacak o yüzden. gerçi ne performansları harcadı bu oscar ya, kendisinin de dahil... neyse.
  • en iyi erkek oyuncu ödülünü sonuna kadar hak eder, diğerlerine bir şey diyemem.
    rakipleri de görmek lazım.
  • en iyi görüntü yönetmenliği ve en iyi erkek oyuncu oscar’ını alır.
  • bana kalırsa bu sene için sadece "acaba hangilerini alır ?" heyecanından kaynaklanan izlenme sayısı için 11 dalda oscar adaylığı verilmiştir. yoksa best picture'da once upon a time in hollywood'a ödülü kaptıracak, sadece en iyi erkekte joaquin phoenix ile törenden dönecek filmdir.
  • bir tek en iyi erkek oyuncuyu alır. zorlarsa görüntü yönetmenliği...
    onun dışında tırt hatta yorucu bir film.
  • gayet normal bir olay. hepsini alamayacak. fakat 2019 yılının en iyilerinden biri. tahminim en az üç heykeli kapacak. burada bu filme laf atanlara aldırış etmeyin. herkes konuşur. bu film onları rahatsız ettiği için hoşnut değiller. that's life!
  • sadece en iyi erkek oyuncu ödülünü alacak gibi duran film. en iyi film konusunda the irishman bir adım önde hatta araya quentin tarantino devam etsin diye once upon a time... bile girebilir. senaryoda ise uyarlamadan girmiş çizgi roman karakteri diye ama hikaye epey orijinaldi o yüzden o ödül de biraz zor geldi. yönetmen ödülünde de akademinin marvel’a bakış açısı önemli olacak. scorsese’yi desteklemek için ona verebilirler, nitekim adam da hakketti ödülü.
  • en iyi erkek oyuncu dalında joaquin phoenix ile ödül alacağını düşündüğüm film.

en iyi film ödülünü de alabilme ihtimali var.