• hayatta insanın içini titreten saçma derecedeki ince detayları hissedebilenler çemberime dahil ettiğim nadir insanlardan biri. daha da güzel yanı yakaladıklarını diğerlerine gösterişinin güzelliği. evet, kuşkusuz, son zamanlarda tanıştığım en güzel insan.

(bkz: güzel x 3)
  • börek sevmekten çekinmez.
  • bugün, evet 1987 senesinde tam bugün doğan yazardır. kimlikte 1 ocak yazdığına bakmayın! e iyi ki doğmu$ denilesicede bir yazar olduğunu belirterek; biramıza devam ediyoruz.

sağlığına jugband blues!
  • ilk üç mısrası ile syd barrett'in özgeçmişi olabilecek şarkıdır:

"it's awfully considerate of you to think of me here
    and i'm much obliged to you for making it clear
    that i'm not here."
  • tencere, tava, kova ve sopa ile yapılabilen zengin bir çilingir sofrası ziyefeti veren jug band örneği için şuraya bakılabilir.
  • aşk duygusunu çok uzun zaman sonra dün bana yaşatıp kısa bir süre için bile olsa mutluluktan ayaklarımı yere bastırmayan hatun kişiye armağan etmek istediğim şarkıdır. twitter'de takip ettiklerinin çoğu popüler kültür ikonları / ikoncanları olan o hatun kişisine... özellikle:

"it's awfully considerate of you to think of me here
    and i'm much obliged to you for making it clear
    that i'm not here."

mealen:
    "benim bu dünyadan olduğumu düşünüyor olman senin olağanüstü nezaketinden olsa da
    benim bu dünyadan olmadığımın sayende açıklığa kavuşmasıyla ilgili olarak sana minnettarım..."

sözleriyle...

bu tam olarak bir şaka.
  • dinlediğimde aklıma şizofreni, barrett'ın aklını yitirmesi ve 6 yaşımdayken gittiğim sirk (o gün maymunun biri kucağıma oturmuştu ve işemişti) aklıma gelir. pink floyd'un nispeten az bilinen, ama çok enteresan bir şarkısıdır.
  • son kismi ıle insana cesitli seylerin ornegini sunan deneyim. bir sarki degil, evet. farkli bir sey. ıcinde patlayan renkleri doken bir adamin sesi.
  • syd barrett'ın besteci olarak a saucerful of secrets'a tek katkısıdır. zira geri kalan parçalar david gilmour - nick mason - rick wright ve roger waters tarafından üretilmişlerdir.

yani jugband blues, aslında barrett'ın pink floyd'a vedasıdır. sanırım diğer grup üyeleri de bunu içten içe hissettiklerinden dolayı, bu parçayı albümün sonuna yerleştirmeyi uygun görmüşlerdir.
  • eski pink floyd şarkılarından olduğu melodisinden anlaşılabilecek olan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap