şükela:  tümü | bugün
 • ingiliz çocuk kitabı yazarı. donaldson’ın altmış sekizi yayımlanmış toplam yetmiş dokuz çocuk kitabında imzası bulunuyor. yazar sadece çocuk kitapları değil çocuk oyunları, şarkıları da yazıyor.
 • keske tum kitapları turkceye cevrilse dedigim yazar. bebeginiz 3-6 yas arası ise kitabın dili de onemli degil. alın okuyun derim ben.
 • (bkz: zogi)
 • en sevdiğim çocuk kitabı yazarlarından biri. 2 yaşındaki oğlumun da favorisi ayrıca.
  son yıllarda çocuğun çocukluğunu özgürce yaşaması öğretme merakıyla kısıtlandığından çölde bir vaha gibi bu kadının kitapları.
  oyunlar, kitaplar ve hatta oyuncaklar illa didaktik olacak. bir oyuncağın tuşuna basınca alfabe, bir başka tuşta sayılar, yok renkler, zıt kavramlar. öyküler desen ahlak ya da yaşam dersleriyle dolu..
  çocuklar sırf keyif almak için bir şey oynayamayaz, dinleyemez oldular
  julia donaldson kitapları ise iyi öykülerden ibaret, evet mutlaka bir ana fikri var kitapların ama kör gözüm parmağına şeyler değil bunlar. yazarken keyif alınacak hikayeler yazmak istemiş ve öğretmenlik taslamamış. sağolsun, var olsun..
 • çocuk kitabı denilince ilk sıralarda akla gelen yazar. asıl söylemek istediğimse zogi ve uçan doktorlar (zog and the flying doctors) kitabını filiz isminde birisine ithaf etmiş, bir başkasıyla birlikte ama filiz'e odaklandığım için ismini unuttum. filiz türktür değildir bilemem ama yine de kendi içimde filiz adına mutlu olup, gurur duyup astım bayrakları.

  bugüne kadar aldığım hiçbir kitabından pişmanlık yaşamadığım; kitaplarının o masum, tatlı ve didaktik olmayan hikayelerini çok sevdiğim, axel scheffler ile birlikte çocuk dünyasının en güzel ikililerinden birisi. okuyunuz. çocuklarınız için kesinlikle yatırım tavsiyesidir.
 • axel scheffler ile cok iyi is cikartan cocuk kitabi yazari.
  ikilinin yolu bir projede kesismis. ikisi de bu isten ne cikacagini bilmeden hadi bir deneyelim bakalim diye bir sans vermis. sonra da ayrilamamislar. iyi ki ayrilmamislar.