şükela:  tümü | bugün soru sor
  • isveçli psikanalist carl gustav jung'un önermiş olduğu insan tiplerini belirleyen 72 soruluk bir test.

    http://www.humanmetrics.com/cgi-win/jtypes2.asp adresinden teste ulaşmak, http://www.personalitypage.com/portraits.html adresinden de sonuçları görmek mümkün.
  • şahsımı enfp kişilik tipine sahip biri olarak belirleyen test.
  • yapıldıktan sonra insanın ağzını açık bırakan test. bu kadar başarılı olmasının sebebi sanırım çok doğru soruların sorulması olsa gerek. insan karakterini 16 farklı tipe ayırmışlar, ve de gerçekten bir insana bakıp, "bu kesin intj'dir" dediğini kişi hakkaten de öyle çıkıyor. adamlar yapmış.
  • sonucumun introverted intuitive thinking judging olduğunu gördüğümde pekte şaşırtmayan, tip ayrımlarıyla beraber belli sayıda sorunun akabinde en çok hangi tipe yakın olduğunuz sonucuna ulaşmaya yarayan testtir. beklediğim bir şeydi ama adını koyamamıştım bu test ile beraber bilimsellik kazandı -testin güvenilir olduğu kanaatindeyim- ve bir tanıma kavuştu. özellikte ''ıntjs are natural leaders, although they usually choose to remain in the background until they see a real need to take over the lead.'' denilmiş evet bu tam olarak bana uyan bir tanımdır. birebir yaptığım senelerdir uyguladığım bir şeydir.

    ek olarak ''they are the supreme strategists - always scanning available ideas and concepts and weighing them against their current strategy, to plan for every conceivable contingency.'' cümlesi beni biraz düşündürdü, kendimi yokladığımda doğruluğu konusunda şüphem kalmadı. tavsiye ediyorum efenim sizlerde denemek isteyebilirsiniz.
  • infj çıkıp biraz araştırınca dünya üzerinde en az görülen tip olduğunu tespit ettiğim test. ben de diyorum insanlar neden garip