• buram buram erotizm kokmakta olan super street fighter iv karakteridir.

http://i44.tinypic.com/r1hfnb.jpg
  • super street fighter 4 arcade edition'da, dayak yediğinde "i'll get my revenge!" diye bağıran karakterdir. ultra combolarından biri olan feng shui engine, yaptığınız herhangi bir comboyu ultra comboya dönüştürerek kendi ultra combonuzu oluşturmanıza izin verir.
  • feng shui engine isimli ultra kombosu, bütün normal hareketlerini birbirine bağlamasına olanak tanır. yani uzun uzun kombo yapabilirsiniz rakibe.
  • backgrounduyla, en evil emperorlara bile şapkasını ters giydirmesiyle gönüllere taht kurmuş street fighter karakteri. seth'ten nefret eden biri olarak arcade modeda bitirdikçe her seferinde endingin son anına kadar izliyorum. o değil, böyle böyle karakteri oynamayı öğrendim ve şu an en iyi oynadığım karakter. oysa ki ben ken, t-hawk veya balrog oynamak istiyordum. tanrım ben ne yaptım?!?*
  • tam ismi juri han. mukemmel bir chaotic neutral ornegi street fighter karakteri. iyilere de dusmandir kotulere de. en cok kendini sonra da kaosu sever.

dark chun li olarak bilinir. m. bison juri'nin ailesini oldurmus, tek gozunu cikarmistir. kalan tek gozunu de intikam burumus, nefretinden aklini kaybetmis ama bir o kadar da ikonik olmus karakter. ryu ve ken'den sonra en fazla fan base bu karakterdedir.

cevaplari, her daim alay eden konusmasi, guvenilmezligi ve trollemesi efsanedir.
  • çocukkene "emerikan" avukatlı polisiye dizilerinde görüp, az biraz büyüyünce bizde olmadığını öğrendiğim anglosakson / "emerikan" adalet sistemi ögesi.

az daha büyüyünce düşündüm ki bizde hiç çalışmaz çünkü -eğitim seviyesi ne olursa olsun- dürüst olmanın en değerli, yalanın ise en büyük "günah" olduğu bir kültür/eğitim/ortak zemin gerektiriyor. bir de elbette iletişim kurabilecek, söyleneni anlayabilecek dil bilgisi becerisi.

bugün ise jürili adalet sistemi daha iyi kötü bir iddiam yok. çünkü bizde ne hukuk kaldı ne de adalet.
hesabın var mı? giriş yap