şükela:  tümü | bugün
 • katılıyorum bu söze. biz memleketine aşık bir toplumuz yüzyıllardır. bu ülkeyi kurtaracak şey beyindir, olabildiğince denemeliyiz.
 • bir hatırlatma.

  "söylendiği gibi, bir memleketi sevmek, değiştirme iradesinin parçası olmakla mümkün. zorunluluğun kavranması böyle mümkün oluyor. "benim sevmek gibi bir derdim yok" diyenlere, "bu iş göründüğü gibi değil" yanıtı verilmeli. dünyanın herhangi bir yerine gittiğimizde, memleketimizde olup bitenlere ilişkin duyarsızlaşacağımız bir yalan. ne yapılırsa yapılsın, çok büyük çoğunluk için söyleyebiliriz ki, insanın kafası hep "memleketinde" olacak. yani aslında burayı sevmeye mecburuz ve bu mecburiyeti kavramak gerekiyor. "mecburuz" diye sevmeyeceğiz, ama kolayına kaçma rüyasından da uyanmak zorundayız. mecburiyet burada önemli."

  "memleketle ilişkisini bu bağlamda kurmayanların, ülkeden kaçarak bireysel rahatlama yaşayacakları rüyasından uyanmaları gerekiyor. memleketi değiştirmek, memleketle kurulan doğal bağı ve kader birliğini parçalamaya çalışmaktan daha "akla yatkın" görülmeli."

  http://www.komunistgenclik.org/…vjzr821rgog.twitter
 • okuyup aydınımsılara anlatılası tercih.

  (bkz: yılmaz odabaşı)
 • "landman economics ve fabian society tarafından yapılan araştırma, önümüzdeki 15 yılda ülkede(ingiltere'de) zenginlerin daha da zenginleşeceğini, ancak 2 milyon çocuğun daha yoksulluk sınırının altına düşeceğini ortaya koydu.

  verilere göre sağcı hükümet tarafından uygulamaya konan politikar uzun vadede yoksulluğu artırırken, ülkede gerçekleşebilecek büyümenin de yoksulları değil, zenginleri zenginleştireceği görülüyor.

  hükümetin politikalarının, en yoksul işcilerin gelirini düşüreceği de görülürken, yoksul insan sayısının 3.6 milyon artacağı, bunun 2 milyonunun da çocuk olacağı bildiriliyor."

  http://haber.sol.org.tr/…n-cocugun-yoksullasacagini

  ingiltere'ye kaçacağım, x olup gideceğim diye on yıldır bıdı bıdı yapan berke'ye ozan'ın söylediği cümle. anlamlı.
 • 2016 ekonomik krizinin simgesinin bu slogan olmasını bekliyorum.
 • "hangi ülkeye kaçalım rehberi" ayrıntılı olarak incelendiğinde ortaya çıkan gerçek/sonuç veya kaçınılmaz son.ilgilirehber

  aslı'nın 22 yıl, 4 ay ve 3 gündür aralıklı olarak memleketi terk edeceğini söyleyen berke'ye cevabı.
 • türkiye'yi en baştan kurmak isteyen toplama karşı sunulmuş boş bir hayal "yurtdışına gitme hayali".

  kapitalizm her yerde aynı aslında, mücadeleden kaçılmıyor.yurtdışıhayali
 • biraz mazodurlar.
 • bugün adana'da tkp'ye üye olarak; akıllarını, yüreklerini ve yumruklarını ortaklaştıran güzel insanların ağzından dökülen söz öbeği.

  https://www.facebook.com/…kp/posts/1572327776216787

  (bkz: halkın seçeneği güçleniyor)
 • doğruluk payı var. ne kadar doğruluk payı olduğunu düşündüğümü ise kendime saklamak istiyorum.