• ilk erkekleri. şaka tabii, en kolayı acemilik dönemindekini unutmaktır.
  • "sevgilinin ağzından çıkan her kelime"
  • vitrinde görüp alamadığı ayakkabı ve çanta. kimbilir nekadar üzülmüştür lan, yazık.
  • sebepsiz terkedilmek...hiçbir söz söylemeden en salakça aşık olduğun anda yolunda gitmeyen birşey yokken ortada bırakılıyorsan ne yaparsan yap üzerinden yıllar geçse bile unutmaz her seferinde lanet edersin...tabi bu bir arkadaşımın başına geldi yani yoksa beni kim terkedeböslsısj..
  • 10 sene önce bir çizme almıştım. giydiğim ilk gün üstünü çivi çizdi. değiştirmediler de. hiç unutamıyorum.

yani ben bir kadın olarak asla unutamayacağım şeylerden birine örnek.

(ortam gammaz dolu. paso çöpüm yanıyor. tanımlara tihkat!)
  • kimin, hangi düğünde, nişanda hangi takıyı taktığı, kimin takmadığını; kimin yeni ev hediyesi, bebek hediyesi getirip, kimin getirmediğini, kimin bayramı, yeni yılı vs. kutlayıp, kimin kutlamadığını hatırlayabilme yetisi gibi şeylerdir. bu sendrom genelde anne olmuş kadınlarda görünür yalnız*
  • (bkz: tecavüz)

zöge: evet benim hatam, halbuki kadınlar için çok sıradan bir durumdur tecavüz, küçücük kızlar bile "psikolojik hasara uğramadan" atlatıyorlar, geçip gidiyor.
  • hiçbir şeyi unutmazlar. söylediğiniz ve yaptığınız herşey kaydedilir. taki kullanılması gereken zaman gelene kadar.**
  • önemli veya önemsiz olan herşeydir.
  • bazısı var, hiç bir şeyi unutmazlar, fil hafızası az gelir bu kızlara. tartışırken falan geçmişte ona söylediğiniz her şeyi önünüze bir çırpıda print edebilirler. arada söylediğinizi düşünmediğiniz şeyler karşısında yapacağınız itirazlar bu iddialı konuşma karşısında beyhude kalır.
    böyle biriyle beraber olmanın sağladığı avantajları da yok değildir. telefonumun imei kodunu bile ezbere bilen bir sevgilim vardı.
hesabın var mı? giriş yap