253 entry daha
  • bipedal olan her canlının ortak sevdası değil midir?
  • olmasi gereken normal bir sey. erkek olarak her zaman destekledim. kendini egitmis, dunya gorusu gelismis her insan icin normali zaten boyle olmali.

ya baslik zaten bastan hatali... laf anlatmaya halim yok. ama iste solda gece gece goren kadinlar icin moral olur belki diye yaziyorum.
  • önce "madem ki kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum, niçin elin adamının ağız kokusunu çekiyorum" şekline dönüşüp adamı boşatır, boşandıktan birkaç yıl sonra da yastıkta kendi yanakları üzerinde ağlatır
  • kadınların sevdikleri ve beraber olmak istedikleri için erkekler ile beraber olmalarına neden olacak sevda. başka ihtimali olmayan kadın ne yapacak tabiki zorla da olsa kalacak. sizce hangisi gerçek sevgi.
  • götün kalkması noktasına gelmediği sürece olması gerekendir. desteklediğimdir.
    ama "ben kendi ayaklarımın üzerinde durabiliyorum, sana muhtaç değilim" tribine girip erkeği aşağılamaya çalışınca aşırı pislik birşey oluyorsunuz. zira her insan kendi parasını kazanınca normal olarak başkasına muhtaç olmuyor. misal ben de büyüdüm, okudum, çalışıyorum kazanıyorum ve kimseye muhtaç değilim. ama bundan dolayı babama sana muhtaç değilim demiyorum. cebimize ne girerse birlikte harcıyoruz. karı koca olarak bundan daha da iyi olmanız gerekir.
  • bizim hanim da zamaninda denedi. bir bunalim aninda mi geldi iliskiden mi sikildi noolduysa ben kendi ayaklarimin uzerinde duracam diye cikti gitti istanbula. baslarda destekledik tabiki de ama sonra catismalar basladi. yok ben falancada da kalirim yok ben sabaha karsi da donerim bireyim ben herseyi kendim hallederim kimseye ihtiyacim yok falan. cok catistik cok. anlatamadim senin dedigin seye saygim var ama o zaman biz biz olamayiz o acik iliski olur o da bana gelmez falan. yok anlamadi. en son tamam lan dedim. sen kendi ayaklarin uzerinde dur. bizim birbirimize ihtiyacimiz yok. ben de istedigimde istedigim seyi yaparim her turlu ceremesini de kendim cekerim ayaklarinin uzerinde durmak budur dedim.

birgun aradi oykudeyim sonra konusalim dedim birgun aradi canta hazirliyorum haftasonu yurtdisina cikicam dedim birgun aradi acmadim bile falan. sonra kavga etmeye aradi dedim ben kendi ayaklarimin uzerinde durup kendi kararlarimi veriyorum ve bunu yaparken sana ihtiyacim yok. senin kendi kararlarini verdigin gibi yapiyorum falan. o zaman anladi iliski iki insanin birbirine yaslanarak hareket etmesi demek oldugunu. ben kalkinca o da destek alamadi. o kalkinca ben destek alamadim iki ayri individual olarak yurumeye basladik.

simdi daha mantikli seylerle geliyor tabi. ama arabasini sanayiye kim goturuyor tahmin edin *. kissadan hisse kendi ayaginin ustunde duracak kadin da erkek de hayatina insan almasin arkadas. birbirinize destek olmadiktan sonra hic anlami yok.
  • olması gerekendir
  • sevda değildir, olması gerekendir. kadını, erkeği yoktur.
  • bence harikadır! kadının özgürlüğü hem birey hem toplum için çok önemlidir.
    erkeğe kul değil, topluma birey kazandırır, sayısız yetenekli insan, güçlü ve örnek anne , özgüvenli ve nitelikli eş kazandırır.
  • bu hem bir sevda hem de asıl olması gerekendir. mehmet aslantuğ'un dediği gibi " kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına yanılgılarına bırakmamalı" ne kadar da doğru bir söz.
2276 entry daha
hesabın var mı? giriş yap