• “erkek hesap ödemez”, “nafaka kaldırılsın” şeklinde de bir ironi beklediğim akım.
  • bin türlü hak ve korumaya sahip şehirli selinin, asıl haksızlığa ve baskılara maruz kalan köylü hatice üzerinden prim kastığı bir olay daha.

işin komiği bu lafları köylü haticeye baskı uygulayana değil de sen, ben gibi modern ve eşitlikçi erkeklere ediyor.

yani hem karaktersiz hem gerizekalı.
  • ''sen dedun ironi, ben anladum irmik tatlusi'' karadeniz özlü sözüyle katlıda bulunmak istediğim ironik sarkostik akım.
  • ahaha özellikle kadınla ilgili ahkam kesen sözler paylaşanlara yapmışlar baya komik olmuş.

https://pbs.twimg.com/…aezuol?format=jpg&name=large
  • mal ya, yemin ederim gerizekalı bu "ekip."
    neymiş, 'beğenmeyenler bu ironilerdeki düşüncelere sahip erkeklermiş"

(bkz: #108398798)

yani erkeklerin bu sikko laflarındaki 'erkek' kelimesini çıkarıp yerine 'kadın' kelimesini koyarak yaptığınız, adına da ironi dediğiniz şu başarısızlığı, vasat altılığı beğenmeniz mi gerekiyor?
  • bazılarına ayna tuttuğu için beğenilmeyen akım.
    zormuş değil mi?
  • başarısız ironiler de içeren akım. hamile kelimesinin dişil olduğunu bilmeyenlerin ironi yapması üzmüştür bile. erkek hamil olur hamal olur ama hamile olmaz.

ayrıca ben şu zamana hiçbir kadınla ironi yapmadım doğru konuşun.
  • bu mevzularda eşitlik kelimesi kullanıldığından beri(fransız ihtilali) ne aile kaldı ne bereket ne huzur.

bu zamanın erkekleri hanımcı kadınları beyci olmalı, dışarıda ne huzur ne mutluluk ne güven bulunur en güzeli yuvada huzuru inşa etmek eşi mutlu etmek.
  • güzel ama 1993 yılında alasını tersine dünya filminde yapmışlardı zaten.
    ama yine de yeni nesil 2000 öncesi hiçbir şeyi bilmediği, bilse de önemsemediği için onlar adına güzel bir ironi dili olmuş diyelim, şevk kırmayalım.
hesabın var mı? giriş yap