• sanırım bir çoğunuz fark etmişsinizdir bu durumu*. kadınlar kesinlikle ve kesinlikle yolda* yürürken karşıdan gelenin rahat geçmesi için yol vermiyor. yol vermek derken bahsettiğim şey ufak bir omuz hareketiyle yol açarak karşıdan gelenin yola atlamasına, veya yan yan yürümesine sebep olmamak. işte bunu kesinlikle yapmıyorlar. dümdüz yürüyüp geçiyorlar. karşıdakinin şekilden şekile girmesini bekliyorlar. karşıdan gelen herhangi bir çaba sarfetmese bildiğin çarpıp geçecekler. halbuki çok mu zor siz de bizim gibi omzu hafif geriye atarak yürümeye devam etseniz, karşımızda duvar gibi dikilmeseniz.

bizim için sorun değil yola da atlarız, yana çekilip geçmenizi de bekleriz ama gerçekten inanılmaz itici gözüküyorsunuz bu şekilde.

cidden soruyorum niye en ufak bir çaba sarfetmiyorsunuz? bunun toplumdaki kadın-erkek rolleriyle bir ilgisi yok. kapıyı açık tutmak, önden buyur etmek falan değil bu. sadece sizle aynı yolu, kaldırımı paylaşan insana saygı göstermektir. bunun erkeği kadını olmaz.
  • bir kadın olarak katıldığım önerme. trafikte kadının yayaya yol vermemesi gibi, benzer. ikisinde de ne yazık ki sizleri savunamayacağım hanımlar.

o yüzden ben de gardımı alıyorum. belli oluyor hanımefendinin yürüyüşünden zaten yapacağı ya da yapmayacağı hareket. çekilme alameti yoksa gelişine çakmış oluyorum.

sonra tabii "uff slk hayvan!!" diye serzenişler.

işbu fiili 20-45 yaş aralığına uyguluyorum yaşlılar ve yine gözüme ayı görünmeyen erkeklere asla böyle şeyler yapmıyorum.

bunlara benzer bir diğer pasif agresif eylemim ise, yol verme niyeti olmayan sürücü sabit hızıyla gelirken ben de sabit hızımla karşıya geçiyorum. sanıyorum az küfür yemiyorum.
  • pasif agresif ablalarımızı ablalarımızı başlığa çeken önerme. bu cinsiyetçi başlıklar daha ne kadar alakasızlaşabilir bilmemekle birlikte gün geçtikçe saçmalaşmaları kaygı verici. birkaç tane de ben önereyim bakalım ileride birileri böyle başlıklar açacak mı:

(bkz: şaka maka kadınların küresel ısınmaya inanmaması)
    (bkz: erkeklerin geri dönüşüm atıklarını çöpe atmaması)
    (bkz: kadınların kredi kartı taşıdıkları cüzdanların nakit taşıdıklarından ayrı olması)
  • doğruluğu yüzde yüz olan bir durumdur. yolda yürürken özellikle dikkat ederseniz karşınızda ki bayan asla ve asla omzunu hareket ettirmez. doğrudan üzerinize doğru yürür ve ilk hamleyi sizden bekler. burada bile.

bu durum, sadece erkeklerin birer öküz olması değil aynı zamanda kadınlarında birer öküz olabileceğinin göstergesidir. bunu yapan kadınlara her ne olursa olsun omuz atmaktan çekinmeyin. bu tarz mutant varlıklar, medeniyetsiz ucubeler aramızda dolanmaktadır.

omuz atılan olmayın, madem cinsiyet fark etmiyor alın size eşitlik.
  • bir ülkedeki erkeklerin ne olduğunu eleştirmeden önce kadınlarına bakacaksın. çünkü onlar birer ana oluyor ve çocukları onlar yetiştiriyor.

türkiye'deki erkeklerin %80'i öküz , sığır ve mallardan oluşuyor. çünkü kadınlarında aynı oranda malları mevcuttur.
  • türkiyedeyiz arkadaşlar, insanların kendisine saygısı yok, başkasına nasıl olsun?
    bir insan evladı düşünün, kendisine hak, hürriyet veren yasaları, getiren adama düşman..
  • bunun sebebi evrimsel olarak geri kalmaları. fakat bu davranış kadın cinsinin tamamında görülmez. siz de farketmişsinizdir ki çok nadir de olsa bazı kadınlar tıpkı erkek cinsi gibi karşıdan gelene yol verir. peki bu neden böyledir? birçok nöroloji ve beyin uzmanının da söylediği gibi kadın beyninin üç boyutlu algı sistemi gelişmemiştir. örneğin kadınların çoğu bir arabayı geri geri gelerek park edemez ya da karşıdan gelen bir insana (gelenin kadın veya erkek olması önemsiz) yol veremez, garip bir mutant gibi yolu ortalar. çünkü kadın beyninin üç boyutlu algı sistemi gelişmemiştir. trafikte de rastlamışsınızdır, kadınların çoğu kendi şeridinde arabayı süremez, şeritten taşar.

çok az sayıdaki kadın ise çok güzel park edebilir, kendi şeridinde araç sürebilir ve yaya iken kaldırımı ortalamaz, karşıdan gelen insana yol verir, mühendis olabilir. çünkü bunların üç boyutlu algı sistemi nispeten daha fazla gelişmiştir.

fakat bu durum, kadının bir eksikliği olarak görülmemeli, bu cinsi böyle kabul etmeliyiz, yani kasten yapmıyor bunu. dolayısıyla mutantvari bu canlıların artık gulyabani gibi üzerimize yürümelerine alışmalıyız. başlığın şöyle düzeltilmesi daha iyi olur: kadınların yürürken karşıdan gelene yol verememesi. şu videoyu izleyin bir bilim insanı konuşuyor: https://youtube.com/watch?v=wlwdzwgksw8

dediğim gibi artık bunun sebebini öğrendiniz, bundan dolayı bu varlıkları böyle kabul etmek gerekir. nasıl ki bir maymundan iki bilinmeyenli bir denklem çözmesini beklemiyorsak aynı şekilde (çoğu) kadın cinsinden de karşıdan gelene yol vermesini beklememeliyiz.

aynı konuya şurada da değinilmiş:
    (bkz: kaldırımı ortalayarak yürüyen kadın)
  • bunu yapanın kadını da var erkeği de var ama ağırlıklı olarak, evet, kadınlar.

bir de elinde telefon olur, kaldırımda ne sağından ne solundan geçebilirsin. koluna çarpacaklar, telefonu düşecek; haberi yok. yanındakiyle sohbete dalar, zikzak çizerek ilerlerler vs.

bu konularda doluyum sanırım; ilaveler yapacağım. atkısını sararken, saçını savururken vs de etrafından bağımsız zanneder kendini. o saç, atkı vs nereye çarpıyor bakmaz. yağmurlu havada şemsiyesi ile birinin yanından geçerken dikkat etmez; gözü çıkar mı, başını çizer mi, hiç umrunda olmaz...
  • erkekler veriyor muydu?

standart türkiyeli davranışıdır.
  • en üst entryde meriçliğin fantastik boyutlarına ulaşmış bir yazar barındıran başlık. hayır bi de evrime, bilimsel şeylere dayandırmaya çalışmış.*

alt tarafı omzunu hafif sağa, sola veya geriye çekecesin ama yok. kalabalık bi kaldırımda, sokakta yahut caddede yürürken kadınlara çarpmamak için matrix misali hareketlerde bulunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap